content

Pod hasłem „Przeszłość - Teraźniejszość - Przyszłość” odbyła się dziś w Poznaniu jubileuszowa konferencja regionalna z okazji 100-lecia polskiej polityki społecznej. Spotkanie otworzyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

 

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu przyjął w swoje progi pracowników instytucji zajmujących się polityką społeczną, przedstawicieli nauki oraz samorządowców. - O tym jak ważna jest polityka społeczna nie musimy przekonywać. Ona decyduje jak będzie się rozwijało społeczeństwo. Ostatnie dwa lata dla polityki społecznej były wyjątkowe, przekładając się na poprawienie jakości życia obywateli. Z samego programu Rodzina 500 plus w ciągu dwóch lat do wielkopolskich rodzin trafiło ponad 5 miliardów złotych - mówiła podczas konferencji wicewojewoda Marlena Maląg.

Posiedzenie podzielone zostało na dwie części. W czasie pierwszej sesji, zgodnie z hasłem konferencji, omówione zostały zagadnienia odnoszące się do historii polskiej polityki społecznej, stanu bieżącego oraz przyszłości. Głos w tej części spotkania zabrali: rektor Wyższej Szkoły Bankowej prof. dr hab. Józef Orczyk, Mariusz Kubzdyl reprezentujący Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz prof. dr hab. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 

Drugą część spotkania stanowiła dyskusja panelowa „Demografia, czy demagogia?” poświęcona kwestii obniżenia wieku emerytalnego. Nie zabrakło również regionalnych odniesień do funkcjonowania systemu zabezpieczenia społecznego w Wielkopolsce.

Konferencja była organizowana przez wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna przy współpracy Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 

Pliki do pobrania

do góry Ostatnia modyfikacja: 20-09-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: