content

 

 „Kreatorzy miejsc pracy 2015“ wybrani

 

Znamy zwycięzców II edycji konkursu „Kreator miejsc pracy“. Podczas uroczystej gali minister pracy i polityki społecznej przyznał nagrody 19 firmom.

 

- Ciesze się, że II edycja konkursu cieszyła się tak dużym zainteresowaniem. Prawie 250 firm zgłoszonych do konkursu to najlepszy dowód na to, że wielu przedsiębiorcom bliska jest idea konkursu. Zdobywca tytułu „Kreatora miejsc pracy“, to firma dbająca o pracowników i ich rozwój, ale także o najlepsze warunki pracy – powiedział podczas gali Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

 

Jakie były kryteria oceny? Głównym kryterium był wzrost zatrudnienia w firmie. Nie był to jednak jedyny czynnik decydujący o zwycięstwie. Znaczenie miało także zatrudnienie osób poniżej 30. roku życia, osób z grupy 50+ czy osób niepełnosprawnych. Pod uwagę brana była także rzetelność  pracodawców - m.in. to czy zatrudniają pracowników na umowach o pracę oraz czy terminowo wypłacają im wynagrodzenia.

 

- Na sposób zarządzania firmą ma wpływ m.in. jej wielkość, dlatego nagrody przyznajemy w 5 kategoriach: mała, średnia firma przemysłowo-produkcyjna, średnia firma handlowo-usługowa oraz duża firma przemysłowo-produkcyjna, a także duża firma handlowo-usługowa  – przypomniał minister.  Dostrzegamy , doceniamy i promujemy pozytywne praktyki, jak zatrudnianie pracowników na umowach o pracę czy stosowanie dodatkowych systemów wynagradzania  – dodał.  

 

Do Kapituły konkursowej zostali zaproszeni przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców.  

 

Spośród zgłoszonych prawie 250 firm tytuł „Kreatora miejsc pracy” oraz prawo posługiwania się przez rok logiem konkursu otrzymało 19 nagrodzonych firm.

 

 

Informację na temat zwycięskich firm można znaleźć tutaj: 

 

 

Patronat nad konkursem objęła Gazetapraca.pl, Pracuj.pl, TVP INFO, Dziennik Gazeta Prawna, Radio TOK FM, BRIEFMarkapracodawcy.pl, Infor.pl, Personel i Zarządzanie, hrpolska.pl oraz strategieibiznes.pl

 

 

           

 

 

W razie pytań prosimy o kontakt:

 

Magdalena Górska

+48 22 661 11 17

 

do góry Ostatnia modyfikacja: 22-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: