submenu
content

Minister Elżbieta Rafalska w Radiu Zachód, 5 grudnia 2016 r.

05-12-2016

- Samorządy powinny wprowadzać programy prospołeczne – mówiła minister Elżbieta Rafalska. Nie zawsze musi to wiązać się z dodatkowymi kosztami. – Znam samorządy, świetnie łączące działania ośrodków pomocy społecznej, urzędów pracy, spółdzielni socjalnych w obszarze polityki społecznej.

 

Zdaniem minister jest wiele takich przykładów, ale wymaga to wyjścia poza rutynę codziennej pracy. Doskonałym przykładem są osoby wyróżnione w konkursie Wojewody Lubuskiego „Społecznik Roku w Pomocy Społecznej”, które odebrały nagrody 28 listopada.

 

– Samorządy na obsługę programu „Rodzina 500 plus” dostały wystarczające środki, dlatego mogę oczekiwać bardzo dobrej jego realizacji – stwierdziła minister Rafalska.

 

Program na razie nie będzie nowelizowany. – Kompleksowej oceny dokonamy po roku jego funkcjonowania – stwierdziła minister Rafalska. Przypomniała, że nie jest to jedyne działanie, wspierające rodziny. – Wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej i wzrost minimalnego wynagrodzenia, podwyżka najniższych emerytur i rent oraz ich waloryzacja, w tym wzrost renty socjalnej o 13 proc. i w końcu ponad dwukrotnie wyższa kwota wolna od podatku – to wszystko służy polskim rodzinom – mówiła minister. 

do góry Ostatnia modyfikacja: 12-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: