submenu
content

Minister Elżbieta Rafalska w RMF FM, 30 listopada 2016 r.

30-11-2016

- Pieniędzy na wypłatę z programu „Rodzina 500 plus” nie brakuje – powiedziała minister Elżbieta Rafalska. – Wystarczy, że gmina złoży zapotrzebowanie do wojewody  i je otrzyma. Środki są zagwarantowane. To zobowiązanie prawnie zdeterminowane. Nie może być sytuacji, że ktoś nie otrzyma należnego mu świadczenia na czas.

 

Minister zapewniła, że pieniądze będą zarówno w grudniu, jak i w przyszłym roku. – W budżecie na 2017 r., nad którym właśnie pracujemy, będzie na ten cel ponad 23 mld zł. Zdaniem minister Rafalskiej powinny przynieść efekty finansowe inwestycje ze środków unijnych, które zaczną pracować na rozwój gospodarczy.

 

- Na razie nie mówimy o rozszerzeniu programu – stwierdziła minister Rafalska. – Przez rok musi funkcjonować bez zmian, żebyśmy mogli dokładnie policzyć jego wpływ na inne świadczenia i ocenić.

 

Odnosząc się do krytyki programu, minister zdeklarowała, że za każdym razem dokładnie ją analizuje. – Niestety bardzo często jest ona obraźliwa dla rodzin.

 

Nie potwierdziły się zarzuty o marnotrawienie pieniędzy ani o spowodowanie dezaktywizacji zawodowej kobiet.

 

- Mamy bardzo dobrą sytuację na rynku pracy, możemy już mówić o rynku pracownika, więc może pracodawcy, uskarżający się na brak rak do pracy, za mało płacą – zastanawiała się minister Rafalska. – Polacy za mało zarabiają – podsumowała.

do góry Ostatnia modyfikacja: 17-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: