submenu
content

Wiceminister Stanisław Szwed w Polskim Radiu 24, 16 listopada 2016 r.

16-11-2016

- Pozytywne oceny, które MRPiPS otrzymało po roku, to dobra wiadomość zarówno dla resortu, jak i rządu – mówił w PR24 sekretarz stanu Stanisław Szwed. – Udało się nam w krótkim czasie wprowadzić kilka rozwiązań, zapowiadanych w exposé.

 

Obecny rząd od początku mocny nacisk kładł na politykę rodzinną. – Program „Rodzina 500 plus” to nie tylko wzmocnienie dla polskich rodzin, ale także długofalowe oddziaływanie na demografię – tłumaczył wiceminister. Nie potwierdziły się wcześniejsze obawy części ekspertów, że spowoduje on porzucanie pracy przez kobiety.

 

Przypomniał, że na rynku pracy mamy najlepszą sytuacje od 25 lat. – Bezrobocie spadło nawet w październiku w porównaniu do września, co nie zdarzało się nigdy w okresie, gdy kończą się prace sezonowe. Jednak, zdaniem wiceministra, nie można tracić z oczu rejonów, gdzie wciąż utrzymuje się dość wysokie bezrobocie. Tam powinny być kierowane środki na aktywizację.

 

Trzecim obszarem, w którym aktywne było w minionym roku MRPiPS, to prawa pracownicze. – Dziś państwo chce pomagać słabszym i taka jest rola naszego resortu – powiedział wiceminister Szwed, przytaczając przykłady ograniczania stosowania tzw. umów śmieciowych czy podwyższanie płacy minimalnej i minimalnej stawki godzinowej.

do góry Ostatnia modyfikacja: 19-09-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: