submenu
content

Wiceminister Stanisław Szwed w Polskim Radiu 24, 1 września 2016 r.

01-09-2016

- Efekt programu „Rodzina 500 plus” widać również na początku roku szkolnego – powiedział w Polskim Radiu 24 sekretarz stanu Stanisław Szwed. – Wiele rodzin podreperowało swoje budżety i łatwiej im przygotować wyprawkę szkolną.

 

Zdaniem wiceministra Szweda ostatnie badania, pokazujące, że 53 proc. korzystających z programu przeznacza środki na bieżące potrzeby, a 1/3 pozwala na to, by wystarczyło do pierwszego świadczy o jego słuszności. – Widzimy, że taki program był potrzebny. Rodziny nie muszą zaciągać długów – mówił wiceminister.

 

Przypomniał, że cele programu, to pomoc w wychowaniu dzieci i utrzymaniu rodziny i zmiany demograficzne. – To nasz najważniejszy program, najlepszy dla polskich rodzin i nie ma takiej możliwości, by nie był kontynuowany.  Podatek handlowy nie jest jedynym i głównym źródłem finansowania programu „Rodzina 500 plus” – zapewnił wiceminister Szwed.

 

Obecna bardzo dobra sytuacja na rynku pracy, z rekordowo niskim bezrobociem, stwarza okazję do wprowadzania zmian w tym obszarze. – Zależy nam na lepszym wykorzystaniu środków z Funduszu Pracy. Chcemy wprowadzić nowe instrumenty, zachęcające do pozostawania w kraju i ułatwiające powrót emigrantom zarobkowym – zapowiadał wiceminister Szwed. Prace nad reformą rozpoczną się na jesieni.

 

Wiceminister Szwed pozytywnie ocenił pomysł NSZZ „Solidarność” ograniczenia handlu w niedziele. – Od lat jestem przekonany, że to dobre rozwiązanie. Wprowadzenie zakazu handlu w 12 dni świątecznych zostało bardzo dobrze przyjęte, zwłaszcza wśród pracowników sklepów – powiedział. 

do góry Ostatnia modyfikacja: 17-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: