submenu
content

Wiceminister Bartosz Marczuk w „Sygnałach Dnia” PR1 i w TOK FM, 10 sierpnia 2016 r.

10-08-2016

- Nie ma absolutnie żadnego zagrożenia dla realizacji programu „Rodzina 500 plus” w kolejnych latach – powiedział wiceminister Bartosz Marczuk w „Sygnałach Dnia”. – Obowiązujące decyzje administracyjne zostały wydane do września 2017 roku.

 

Wiceminister Marczuk odniósł się też do wypowiedzi wiceprezydenta Warszawy, który obawiał się o zapewnienie pieniędzy na wypłaty świadczeń. – Ratusz niepotrzebnie podsyca niepokoje – stwierdził wiceminister. Przypomniał, że przed uruchomieniem programu pieniądze dzielono według danych, dotyczących zameldowania. Często nie pokrywają się one ze stanem faktycznym. Wyrównaniu różnic służy dwumiliardowa rezerwa.

 

- Na realizacji programu zyskuje polska gospodarka – stwierdził wiceminister Marczuk. – Pieniądze przekazane rodzicom wracają na rynek. Zyskują także rodziny, mając mniejszy stres przed wydatkami, związanymi z początkiem roku szkolnego.

 

Na ocenę demograficznych efektów programu jest jeszcze za wcześnie. Jednak Bartosz Marczuk przypomniał, że zgodnie z wynikami badań, Polki chcą mieć więcej dzieci, obawiają się jednak o stan finansów. Stabilny program, zaplanowany na lata, powinien pomóc w decyzji o powiększaniu rodziny.

 

Komentując wypowiedź ministra Kowalczyka wiceminister Marczuk przypomniał, że program „Rodzina 500 plus” w przyszłym roku jesteśmy w stanie sfinansować  w większej części z samych wpływów podatkowych. – 500+ nie jest na kredyt. Zagospodarowuje środki ze wzrostu gospodarczego na politykę na rzecz rodzin – powiedział wiceminister. 

do góry Ostatnia modyfikacja: 17-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: