submenu
content

Minister Elżbieta Rafalska dla PAP, 27 czerwca 2016 r.

27-06-2016

 - 1 lipca to jest ostatni dzień, w którym można złożyć wniosek, by otrzymać świadczenie z wyrównaniem za trzy miesiące od startu programu – przypomniała minister Elżbieta Rafalska. - Oczywiście możemy składać wnioski na bieżąco, w każdym następnym miesiącu, ale termin będzie dotyczył danego miesiąca i wypłata będzie za jeden miesiąc, nie będzie z wyrównaniem.

 

Wnioski w programie "Rodzina 500 plus" można składać cały czas. Zarówno zasady, jak i sposoby składania wniosków – osobiście w gminie lub elektronicznie – pozostają niezmienione. Jednak, jeśli ktoś złoży wniosek po 1 lipca, dostanie świadczenie bez wyrównania.

 

Wniosek złożony po 10 dniu danego miesiąca oznacza, że decyzja i wypłata będą najpóźniej ostatniego dnia kolejnego miesiąca, z wyrównaniem za cały miesiąc w którym wniosek został złożony.

 

Wnioski składa się raz w roku. Gdy wniosek jest rozpatrzony i zostanie wydana decyzja, to obowiązuje ona do 30 września 2017 r. Przez ten czas pieniądze są przekazywane beneficjentom programu, bez konieczności składania kolejnych wniosków. 

 

- Sytuacja rodzinna się zmienia, jedne dzieci kończą 18 lat, przychodzą na świat nowe dzieci i wtedy składamy wnioski na bieżąco. Jeśli ktoś złoży wniosek do 10., to otrzyma decyzję i świadczenie do końca danego miesiąca - mówiła minister Rafalska. - Przypominamy: jeśli ktoś nie skorzystał jeszcze z tej możliwości, to proszę o złożenie wniosku, bo to ostatnia szansa, żeby otrzymać świadczenie z wyrównaniem.

do góry Ostatnia modyfikacja: 19-09-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: