submenu
content

Urzędy pracy znów podpisują umowy z bezrobotnymi

18-07-2017

Przez dwa tygodnie urzędy pracy nie podpisywały z bezrobotnymi umów o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego oraz przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej i umów w sprawie przyznawania środków na podjęcie działalności na zasadach określonych dla spółdzielni socjalnych. 15 lipca weszły w życie nowe rozporządzenia, które realizując program „Za życiem”, rozszerzają listę uprawnionych.

więcej

Nowe rozporządzenia uruchomią dotacje

07-07-2017

Rozpatrywanie wniosków i podpisywanie umów o dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej oraz założenie spółdzielni socjalnej lub przystąpienie do spółdzielni, a także o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy chwilowo wstrzymane. Powód? Konieczność wydania nowych rozporządzeń. Dotychczasowe przestały obowiązywać. Projekty aktów wykonawczych trafiły już do konsultacji.

 

więcej

Wyjaśnienie dla osób pobierających świadczenia przedemerytalne, emerytury pomostowe oraz nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, w związku z doniesieniami w mediach

24-06-2017

W związku z pojawiającymi się ostatnio w mediach wątpliwościami, związanymi z sytuacją osób pobierających obecnie świadczenia przedemerytalne, emerytury pomostowe oraz nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, wyjaśniamy:

więcej

Wyjaśnienie w związku z materiałem wyemitowanym w Telewizji Polsat

13-06-2017

Po zapoznaniu się z sytuacją samotnej matki, której gmina odmówiła wypłaty środków z funduszu alimentacyjnego, tłumacząc się nieprecyzyjnym orzeczeniem sądu, MRPiPS zwróciło się z prośbą o kontrolę do Wojewody Zachodniopomorskiego.

więcej

Wyjaśnienia w związku w sprawie aktualizacji bazy placówek świadczących usługi dla osób bezdomnych

09-06-2017

W związku z pismem skierowanym do Wojewodów w sprawie aktualizacji bazy placówek świadczących usługi dla osób bezdomnych oraz pojawiającymi się różnymi interpretacjami, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyjaśnia

więcej

Wyjaśnienie w związku z artykułem "Rząd chce zlikwidować dodatki na dzieci", Super Express z 9 czerwca 2017 r.

09-06-2017

W związku z artykułem "Rząd chce zlikwidować dodatki na dzieci", opublikowanym w Super Expressie z 9 czerwca 2017 r., informujemy:

więcej

Wyjaśnienie w związku z informacjami o planowanym dodatku dla emerytów

09-06-2017

W związku z pojawiającymi się w mediach doniesieniami o planowanym corocznym dodatku dla emerytów, informujemy, że MRPiPS nie prowadzi w tym zakresie żadnych prac. 
 

więcej

Wyjaśnienie w związku z artykułem „Na kogo wypadnie, tego ZUS dopadnie”, Gazeta Wyborcza z 24 maja 2017 r.

25-05-2017

W związku z artykułem „Na kogo wypadnie, tego ZUS dopadnie”, opublikowanym w Gazecie Wyborczej 24 maja 2017 r., wyjaśniamy:

więcej

Wyjaśnienia w związku z pojawiającymi się zarzutami wobec Programu „Rodzina 500 plus”

22-05-2017

W związku z pojawiającymi się zarzutami wobec Programu „Rodzina 500 plus” wyjaśniamy:

więcej

Wyjaśnienie w związku z artykułem "Wpadka rządu z emeryturami", Gazeta Wyborcza z dn. 16 maja 2017 r.

16-05-2017

Waloryzacja świadczeń stanowi jeden z elementów konstytucyjnego prawa do zabezpieczenia społecznego, wyrażonego w art. 67 ust. 1 Konstytucji RP. Oznacza to konieczność istnienia mechanizmu utrzymywania wszystkich świadczeń na poziomie ich realnej wartości.

więcej
1  2  3  4  5  6  7  8  9  »»»»  20
Zobacz archiwum
Wszystkie     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat
do góry Ostatnia modyfikacja: 25-09-2017
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: