submenu
content
Konferencja poświęcona sytuacji na rynku pracy oraz propozycjom zmian w Kodeksie Pracy /fot. Joanna Wójcik Konferencja poświęcona... Konferencja poświęcona sytuacji na rynku pracy oraz propozycjom zmian w Kodeksie Pracy /fot. Joanna Wójcik Konferencja poświęcona...

Konferencja poświęcona sytuacji na rynku pracy oraz propozycjom zmian w Kodeksie Pracy.

13-12-2012

Wydłużenie okresu rozliczeniowego i wprowadzenie ruchomego czasu pracy - proponuje wprowadzić na stałe do Kodeksu pracy minister Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

- Sięgamy po najlepsze rozwiązania z ustawy antykryzysowej uzgodnionej przez związki zawodowe i pracodawców - mówił na konferencji prasowej minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

Nowelizacja Kodeksu pracy zakłada wydłużenie okresu rozliczeniowego z obecnych 4 do 12 miesięcy oraz wprowadzenie ruchomego czasu pracy. Pracodawca będzie mógł zaproponować pracownikom trzy możliwości: różne, ruchome godziny pracy lub miks obu rozwiązań.

 

- Dostosowanie godzin pracy będzie korzystne dla pracodawcy i pracownika, ułatwi godzenie życia zawodowego z życiem rodzinnym, np. gdy trzeba odprowadzić dziecko do przedszkola i przyjść do pracy trochę później - mówił minister.

 

Kosiniak-Kamysz zaapelował do pracodawców i związków zawodowych o jak najszybsze konsultacje społeczne propozycji nowelizacji Kodeksu pracy. Dodał, że poprosi o skrócenie konsultacji międzyresortowych i i będzie przekonywał parlamentarzystów o jak najszybsze uchwalenie zmian.

Pliki do pobrania

do góry Ostatnia modyfikacja: 18-10-2017
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: