submenu
content

Minister Rafalska na ogłoszeniu Manifestu Przyszłości Pracy

13-07-2017

Podczas dorocznego Letniego Spotkania Lewiatana, kóre odbyło się 13 lipca br.  ogłoszono Manifest Przyszłości Pracy. W spotkaniu wzięła udział Minister  Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, która w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na wyzwania związane m.in. z rynkiem pracy, procesami demograficznymi oraz dobrobytem ekonomicznym pracowników.

 

- "Demografia i migracje to niektóre z czynników i zmian wpływających na przyszłość pracy. Musimy walczyć ze zjawiskiem tzw. biednych pracujących" – powiedziała minister Elżbieta Rafalska. - "Musimy pamiętać, że dobra sytuacja na rynku pracy nie jest nam dana na zawsze, musimy być przygotowani na zmiany" - dodała minister rodziny. 

Letnie Spotkania Lewiatana są doroczną imprezą, organizowaną przez Konfederację Lewiatan. Oprócz jej członków, w wydarzeniu biorą udział między innymi przedsiębiorcy, politycy i przedstawiciele mediów. Podczas Letnich Spotkań Lewiatana ogłaszane są dokumenty programowe w formie manifestów.

 

Po Manifeście Kapitalistycznym, Europejskim, Społecznym, Klimatycznym, Kulturalnym i kilku innych przyszedł czas na Manifest Przyszłości Pracy. W tym właśnie dokumencie przedsiębiorcy podkreślili, że przyszłość pracy musi być wspólnym projektem. Z tego powodu oczekują wsparcia ze strony polityk publicznych, decydentów i polityków oraz partnerów społecznych.

 

Chodzi m.in. o wsparcie w zakresie dostosowania prawa i stosunków pracy do wymogów gospodarki XXI wieku oraz dostosowania jakości edukacji do wymogów nowoczesnego rynku pracy. Ważną kwestią jest także efektywne kształcenie przez całe życie, łącznie z systemem skutecznego przekwalifikowania, a także umożliwianie pracownikom godzenia pracy z potrzebami życia prywatnego, w tym zapewnienia dostępu do opieki nad dziećmi i osobami zależnymi oraz wsparcia ich mobilności. Z pełną treścią Manifestu Przyszłości Pracy można zapoznać tutaj.

do góry Ostatnia modyfikacja: 23-04-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: