submenu
content

Białystok na szlaku kampanii emerytalnej

23-05-2017

Białystok był 7. miastem, w którym odbyło się spotkanie w ramach kampanii "Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego". Wziął w nim udział wiceminister Stanisław Szwed.

więcej

O emeryturach we Wrocławiu, Poznaniu i Bydgoszczy

22-05-2017

Wiceminister Stanisław Szwed we Wrocławiu i Poznaniu 22 maja, a wiceminister Krzysztof Michałkiewicz w Bydgoszczy 19 maja prowadzili kampanię "Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego".

więcej

Kampania emerytalna wystartowała w regionach

18-05-2017

W Krakowie, Rzeszowie i Gdańsku odbyły się dziś pierwsze regionalne spotkania w ramach kampanii społeczno-informacyjnej "Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego".

więcej

Startuje kampania "Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego"

17-05-2017

Kampania społeczno-informacyjna "Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego" rozpoczyna się 18 maja. Kierownictwo MRPiPS podczas spotkań, organizowanych w regionach, będzie prezentować zmiany w przechodzeniu na emeryturę, związane z obniżeniem wieku emerytalnego.

więcej

Więcej wiedzy o emeryturach

11-05-2017

Prezydent RP Andrzej Duda, minister Elżbieta Rafalska i Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda zainaugurowali dziś kampanię społeczno-informacyjną "Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego". Jej celem jest uświadomienie obywatelom, że przejście na emeryturę jest prawem, a nie obowiązkiem, oraz podkreślenie braku zagrożeń w związku z obniżeniem wieku emerytalnego.

więcej

Od połowy przyszłego roku zwolnienia tylko elektronicznie

28-04-2017

Senat przyjął dziś bez poprawek zmiany, ułatwiające wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich. Od połowy 2018 r. zastąpią one całkowicie zwolnienia na drukach papierowych.

więcej

Emerytura to wolny wybór

07-04-2017

Celem przywrócenia wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn jest przede wszystkim umożliwienie każdemu ubezpieczonemu podjęcie samodzielnej decyzji o momencie zakończenia aktywności zawodowej. Ustawa określa minimalny wiek, w którym można skorzystać z prawa do emerytury.

więcej

e-zwolnienia na platformie ZUS

24-03-2017

Możliwość wystawiania od początku tego roku przez lekarzy e-zwolnień nie jest w satysfakcjonujący sposób wykorzystywane, z uwagi na skomplikowane procedury. ZUS zaproponował udostępnienie swojej Platformy Usług Elektronicznych, co  uprości ten proces.

więcej

Sejmowa komisja za jednym przelewem dla ZUS

22-03-2017

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny 22 marca pozytywnie zaopiniowała projekt, pozwalający na regulowanie przez przedsiębiorców należności wobec ZUS jednym przelewem na indywidualny rachunek bankowy.

więcej

Jeden przelew do ZUS zamiast 4

08-03-2017

Teraz przedsiębiorca musi dokonywać kilku przelewów do ZUS. Dzięki zmianom i wprowadzeniu indywidualnego rachunku składkowego będzie mógł dokonać jednej wpłaty. W Sejmie odbywa się dziś pierwsze czytanie projektu.

więcej
1  ««««  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »»»»  23
Zobacz archiwum
Wszystkie     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat
do góry Ostatnia modyfikacja: 19-09-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: