submenu
content

Kampania emerytalna w regionach dobiega końca

02-06-2017

- Nie ma lepszego gwaranta wypłacania emerytur niż państwo - zapewniła minister Elżbieta Rafalska 1 czerwca w Opolu, gdzie prowadziła kampanię „Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego". Zachęcała też Polaków do świadomego wyboru momentu przejścia na emeryturę.

 

- Ludzie muszą być świadomi, że na wysokość ich emerytur składa się nie tylko wiek, ale ilość środków, jakie zgromadzili na swoim koncie w trakcie aktywności zawodowej. Przywróciliśmy prawo wyboru do przejścia na emeryturę, ale to do obywateli musi należeć decyzja o momencie, w którym będą chcieli z tego prawa skorzystać. Będziemy starali się im pomóc poprzez sieć doradców - powiedziała minister.

 

Jak poinformował ZUS prawie sześciuset doradców emerytalnych w placówkach Zakładu od 1 lipca będzie udzielało informacji dotyczących przechodzenia na emeryturę i tego, jak zmieni się jej wysokość, jeśli uprawnieni do niej będą pracować jeszcze przez kolejne miesiące.

 

Wizyta w Opolu jest częścią ogólnopolskiej kampanii społeczno-informacyjnej, podczas której przedstawiciele rządu i Prezydenta RP spotkali się z samorządowcami, przedstawicielami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

 

Podczas wizyty w Opolu minister Rafalska odwiedziła także Żłobek Pomnika Matki Polki. Zapowiedziała, że w przyszłym roku rząd wyda więcej pieniędzy na tworzenie miejsc opieki dla dzieci, szczególnie w regionach o wysokim poziomie bezrobocia.

Minister Rafalska w Opolu Minister Rafalska w Opolu Minister Rafalska w Opolu Minister Rafalska w Opolu Minister Rafalska w Opolu Minister Rafalska w Opolu
do góry Ostatnia modyfikacja: 18-10-2017
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: