submenu
content

Białystok na szlaku kampanii emerytalnej

23-05-2017

Sekretarz stanu Stanisław Szwed 23 maja uczestniczył w 7.  już spotkaniu w ramach kampanii "Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego". Tym razem przedstawiciele resortu rodziny, Kancelarii Prezydenta RP, Solidarności i ZUS informowali o zasadach obniżenia wieku emerytalnego w Białymstoku.

 

Wiceminister Szwed przypominał, że po przekroczeniu wieku emerytalnego nie trzeba od razu odchodzić z dotychczasowej pracy. Dodał, że równocześnie pracodawca nie ma prawa zmuszać pracownika do przejścia na emeryturę.

 

- Przywrócenie wieku emerytalnego to nie tylko wywiązanie się z przedwyborczych obietnic – mówił w lokalnej telewizji. – To także wyjście naprzeciw oczekiwaniom zdecydowanej większości Polaków. Przeciwko jego podniesieniu w 2012 r. opowiadało się 83 proc. obywateli. Dziś jego przywrócenie popiera 84 proc.

 

Od 1 lipca w podlaskich oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie pracowało 22 doradców emerytalnych. Podpowiedzą m.in., jakie warunki trzeba spełnić, żeby przejść na emeryturę. Wyliczą również prognozy przyszłego świadczenia.

 

Wiceminister Szwed zapewnił, że budżet gwarantuje wypłacanie emerytur. Sprzyja temu bardzo dobra sytuacja na rynku pracy, która podwyższa poziom wpływów do FUS. Zaapelował również o to, by chcący przejść na emeryturę zadbali w porę o wyliczenie kapitału początkowego.

Wiceminister Szwed prowadzi kampanię emerytalną w Białymstoku Wiceminister Szwed prowadzi... Wiceminister Szwed prowadzi kampanię emerytalną w Białymstoku Wiceminister Szwed prowadzi... Wiceminister Szwed prowadzi kampanię emerytalną w Białymstoku Wiceminister Szwed prowadzi...
do góry Ostatnia modyfikacja: 18-10-2017
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: