submenu
content

O emeryturach we Wrocławiu, Poznaniu i Bydgoszczy

22-05-2017
Wiceminister Stanisław Szwed we Wrocławiu i Poznaniu 22 maja, a wiceminister Krzysztof Michałkiewicz w Bydgoszczy 19 maja prowadzili kampanię "Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego".
 
Kampania informacyjna jest realizowana wspólnie przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Kancelarię Prezydenta oraz NSZZ "Solidarność".
 
- Bardzo ważnym elementem  kampanii jest udział ZUS i wprowadzenie tzw. doradców emerytalnych, którzy od 1 lipca rozpoczną swoją działalność i z pomocą tzw. kalkulatora emerytalnego będą mogli przyszłym emerytom przybliżyć, w jaki sposób skorzystać z prawa do emerytury, a przede wszystkim przygotować prognozę wysokości świadczenia - powiedział wiceminister Szwed.
 
Doradców docelowo ma być 600. Na razie rozpoczęto program pilotażowy. W ciągu pierwszego tygodnia  13 doradców emerytalnych w 10 placówkach obsłużyło 2,2 tys. osób i ponad 550 osobom wyliczono wysokość przyszłego świadczenia. 
 
Wiceminister Stanisław Szwed Podkreślił, że nie ma żadnego zagrożenia finansowego dla funkcjonowania ZUS i Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. - Fundusz jest gwarantowany przez państwo i nie ma zagrożenia dla wypłat emerytur. Koszty, jakie zakładamy w tym roku, są na poziomie 1 mld zł, a w przyszłym roku na poziomie 8-9 mld zł - powiedział Szwed, zaznaczając, że ta kwota obejmuje wszystkich uprawnionych do świadczeń. 
Wiceminister Szwed prowadzi kampanię emerytalną Wiceminister Szwed prowadzi... Wiceminister Michałkiewicz prowadzi kampanię emerytalną Wiceminister Michałkiewicz... Wiceminister Szwed prowadzi kampanię emerytalną Wiceminister Szwed prowadzi...
do góry Ostatnia modyfikacja: 18-10-2017
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: