submenu
content

PGNiG partnerem Karty Dużej Rodziny

05-04-2018

Nawet 3 tys. zł – na takie dofinansowanie zakupu kotła gazowego mogą liczyć rodziny wielodzietne w ramach programu Karta Dużej Rodziny. A wszystko dzięki podpisaniu umowy ze spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, która została partnerem KDR. 

 

Oferowane przez PGNiG dopłaty do wymiany dotychczasowych źródeł ciepła na kotły gazowe wpisują się w rządowe działania antysmogowe i prorodzinne. Z dofinansowania będzie mogło skorzystać w sumie 11 tys. gospodarstw domowych. 10 tys. z nich może liczyć na wsparcie w wysokości 1000 zł. Większe dofinansowanie PGNiG przewidział dla tysiąca posiadaczy Karty Dużej Rodziny, którzy mogą otrzymać wsparcie do 3000 złotych.

 

PGNiG ekologicznie i prorodzinnie

 

Aktywność PGNiG zmierzająca do poprawy jakości powietrza w Polsce poprzez zamianę dotychczasowego źródła ciepła na ekologiczne ogrzewanie gazowe wpisuje się w rządowe działania antysmogowe i prorodzinne. Stąd też w uroczystości prezentacji umowy na dofinansowanie kotłów gazów uczestniczyli minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

 

Szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski zaznaczył, że koszty gazu dla gospodarstw domowych spadają (od 2015 roku o 11 proc.). Podkreślił jednocześnie, że Polska musi zwiększyć dostępność gazu, będącego paliwem ekologicznym i niskoemisyjnym.

 

- "Chcemy pomóc polskim rodzinom, by „kopciuchy” zamienić na piece gazowe - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 

Znaczące wsparcie dla rodzin wielodzietnych

 

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zauważyła, że dofinansowanie do zakupu kotła to dla rodzin wielodzietnych znaczące wsparcie.

 

- „Zdajemy sobie sprawę, że ekologiczne rozwiązania mogą być kosztowne zwłaszcza dla dużych rodzin. Cieszę się, że do partnerów Karty Dużej Rodziny dołącza PGNiG” – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

 

 

 

Prezes PGNiG Piotr Woźniak podkreślił, że jest to program pilotażowy. Dodał też, że będzie kontynuowany, jeśli będzie się dobrze rozwijał.

 

Wnioski o dofinansowanie

 

Wnioski na dofinansowanie będzie można składać w Biurach Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny od 2 maja br. Wszystkie osoby zainteresowane dofinansowaniem będą musiały zlikwidować dotychczasowe źródło ciepła na paliwo stałe, a także zakupić i zainstalować jako źródło ogrzewania kocioł kondensacyjny zasilany paliwem gazowym.

 

Kilka słów o KDR

 

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Obecnie w ramach programu KDR zniżki dla rodzin wielodzietnych oferuje ponad 3,8 tysiąca firm i instytucji w ponad 16 tys. lokalizacji. Do tej pory wydano również ponad 1,9 mln kart, w tym 1,14 mln dla dzieci i 0,77 mln dla rodziców.

 

 

 

Od początku 2018 roku KDR jest dostępna także w wersji elektronicznej. Dzięki temu rodziny wielodzietne mogą korzystać z KDR w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych. W 2019 roku uprawnienie do Karty Dużej Rodziny zyskają wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek posiadali na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.

 

Zdjęcia z wydarzenia

PGNiG partnerem Karty Dużej Rodziny PGNiG partnerem Karty Dużej...
do góry Ostatnia modyfikacja: 12-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: