submenu
content

15 maja - Święto rodzin

15-05-2017
Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wspólnie z Wojewodą Lubuskim, spotkali się z rodzinami. Tematami rozmów były zainteresowania dzieci, edukacja oraz wsparcie jakim jest program Rodzina 500+. 
 
W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w ramach przypadającego dziś święta gościły trzy rodziny. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wspólnie z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem poznali Panią Ewę z gminy Bogdaniec z pięciorgiem dzieci, Panią Mariolę z Gorzowa również z pięciorgiem dzieci, a także Panią Monikę i Pana Krzysztofa z czworgiem dzieci. 
 
– To jest Państwa zasługa, że ten program jest tak sprawnie realizowany. Świadczenie miało wesprzeć dodatkowo rodzinę, a nie ją zastąpić czego jesteście Państwo doskonałym przykładem – podkreśliła minister Elżbieta Rafalska.
 
Spotkanie było okazją do rozmów o zainteresowaniach dzieci, podjętych kierunkach edukacji oraz podsumowania roku funkcjonowania programu Rodzina 500 Plus. Rodziny zgodnie podkreśliły, że wsparcie jakie daje program 500 Plus jest dla nich ogromną pomocą. Dodały również, że dzięki niemu znacznie poprawił się ich poziom życia.
 
 
– Cieszę się, że mogli Państwo nas odwiedzić. Jest to dzień szczególny, ponieważ rodzina jest najważniejsza, a człowiek jest silny rodziną – mówił wojewoda Władysław Dajczak.
 
W spotkaniu uczestniczyli również m.in. p.o. Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie Beata Kulczycka, Magdalena Słomińska, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Deszcznie, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Bogdańcu Rafał Deptuła.
 
Międzynarodowy Dzień Rodzin to święto obchodzone 15 maja, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 r. Pierwszy Światowy Dzień Rodziny obchodzony był w 1984 roku. Celem święta jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny.
do góry Ostatnia modyfikacja: 17-01-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: