submenu
content

„Opieka 75+”: ruszył dodatkowy nabór

06-03-2018
  • Ruszył dodatkowy nabór do programu „Opieka 75+”
  • Teraz z programu mogą skorzystać większe gminy – do 40 tys. mieszkańców
  • Zapotrzebowanie można składać do 30 marca 2018 r.

 

Trwa dodatkowy nabór do programu. Gminy do 30 marca 2018 r. mogą składać do urzędów wojewódzkich informację o zapotrzebowaniu na środki na dofinansowanie w ramach programu „Opieka 75+”. Dzięki rozszerzeniu grupy adresatów programu więcej gmin będzie mogło skorzystać z dofinansowania.

 

Zmieniły się zasady programu „Opieka 75+” – edycja 2018. Teraz skorzystać mogą z niego także większe gminy, do 40 tys. mieszkańców, które świadczą usługi opiekuńcze, w tym specjalistyczne usługi opiekuńcze samodzielnie.

 

Cel programu

 

Zwiększenie dostępności do usług opiekuńczych oraz specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób samotnych w wieku 75 lat i więcej w gminach do 40 tys. mieszkańców, które świadczą usługi opiekuńcze (w tym specjalistyczne) samodzielnie.

 

Kto może skorzystać z programu?

 

Osoby samotne w wieku 75 lat i więcej.

 

Na co należy przeznaczyć pieniądze?

 

Na zwiększenie liczby godzin usług opiekuńczych lub specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób, które już korzystają z takich usług (lub korzystały z nich w ostatnim roku).

 

Na dofinansowanie usług opiekuńczych lub specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób, które dotychczas ich nie otrzymywały.

„Opieka 75+”: ruszył dodatkowy nabór „Opieka 75+”: ruszył...
do góry Ostatnia modyfikacja: 18-09-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: