submenu
content

Nowy Dom Senior-WIGOR w Witnicy

05-01-2017

Minister Elżbieta Rafalska 5 stycznia otworzyła nowy Dom Dziennego Pobytu Senior-WIGOR w Witnicy, w woj. lubuskim. Spotkała się też z seniorami, dla których ta placówka powstała.

 

- Nie sztuką jest wybudowanie i otwarcie placówki, sztuką jest jej późniejsze utrzymanie. Głównym celem takich domów jest podnoszenie jakości życia osób starszych i zapobieganie wykluczeniu społecznemu – mówiła minister Rafalska podczas uroczystego otwarcia domu Senior-WIGOR. - Dobrym przykładem jest Witnica, której samorząd promuje koperty życia. Cieszę się, że władze samorządowe włączają się w takie działania.

 

W ramach edycji 2016 Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015-2020 Gmina Witnica otrzymała wsparcie finansowe na utworzenie i wyposażenie oraz zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu Senior-WIGOR w wysokości 218,9 tys. zł. Całkowity koszt zadania publicznego wyniósł niemal 274,9 tys. zł.

 

Dzienny Dom Senior-WIGOR w Witnicy jest miejscem, w którym seniorzy mogą nawiązywać i podtrzymywać relacje społeczne, realizować pasje i zainteresowania oraz rozwijać formy samopomocy.

 

Program Senior-WIGOR to wsparcie gmin w tworzeniu i prowadzeniu Dziennych Domów dla osób starszych. Jego celem jest wsparcie nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. W Dziennym Domu Senior-WIGOR będzie można spędzić co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Do dyspozycji pensjonariuszy jest pomieszczenie m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu).

 

Nowy Dom Senior-WIGOR w Witnicy Nowy Dom Senior-WIGOR w... Nowy Dom Senior-WIGOR w Witnicy Nowy Dom Senior-WIGOR w... Nowy Dom Senior-WIGOR w Witnicy Nowy Dom Senior-WIGOR w...
do góry Ostatnia modyfikacja: 23-04-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: