submenu
content

Seniorzy zainaugurowali rok akademicki

07-10-2017

Elżbieta Rafalska, minister rodziny pracy i polityki społecznej wzięła dziś udział w inauguracji roku akademickiego Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora.

więcej

Seniorzy z całej Polski w BUW

05-10-2017

W siedzibie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się II Spotkanie Seniora w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. W spotkaniu udział wzięła minister Elżbieta Rafalska, wiceminister Elżbieta Bojanowska oraz uczestnicy zajęć domów i klubów „Senior+”.

więcej

Senior plus aktywność

05-10-2017

Wraz z wydłużaniem się przeciętnego dalszego trwania życia oraz rosnącego, ale wciąż niskiego poziomu dzietności w polskich społeczeństwie przybywa osób starszych. Informacji o tym, jak wygląda i może wyglądać jesień życia w Polsce, dostarczają wyniki badań CBOS, a także wypowiedzi samych seniorów oraz pracowników placówek „Senior+”.

 

więcej

W Sejmie o potrzebach i oczekiwaniach seniorów

02-10-2017

2 października w Sejmie RP odbyła się konferencja dot. "Najpilniejszych potrzeb i oczekiwań seniorów w Polsce". Udział w niej wzięła podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Bojanowska.

więcej

Działania z myślą o seniorach

01-10-2017

Zmiany w programach „Senior+” i ASOS, waloryzacja emerytur, wsparcie dla działaczy opozycji antykomunistycznej, prace nad strategią polityki senioralnej do 2030 roku – to tylko niektóre z działań na rzecz osób starszych. Do zrealizowanych programów i przedsięwzięć wkrótce dołączą kolejne.

 

więcej

Strategia dla seniorów

29-09-2017

W dniu 29 września 2017 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu ds. opracowania projektu polityki społecznej państwa wobec osób starszych do 2030 r. 

więcej

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

29-09-2017

Przypadający 1 października Międzynarodowy Dzień Osób Starszych jest szczególną okazją do wyrażenia podziękowań wszystkim Seniorom za ich poświęcenie w wychowanie kolejnych pokoleń Polaków oraz pracę nad stworzeniem im jak najlepszych warunków do życia i rozwoju. To właśnie dzięki Wam, Drodzy Seniorzy, życie kolejnych pokoleń staje się łatwiejsze. Wasza mądrość życiowa i doświadczenie jest dla wielu Polaków cennym drogowskazem. Pokazujecie, jak czerpać z życia radość i siłę.

 

więcej

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych - Bezpieczny i Aktywny Senior

29-09-2017

Seniorzy niechętnie składają reklamację, nie walczą o swoje prawa, wierzą w zapewnienia sprzedawcy, a wykorzystują to nieuczciwi przedsiębiorcy. Powszechne jest podszywanie się pod sprzedawcę prądu, wprowadzanie w błąd co do leczniczych właściwości produktów. W Międzynarodowy Dzień Osób Starszych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Inspekcja Handlowa wspólnie przypominają o prawach seniorów. 

więcej

W Rzeszowie o polityce senioralnej

25-09-2017

Dziś w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja dotycząca aktualnych wyzwań polityki senioralnej w Polsce. W wydarzeniu udział wzięła Elżbieta Bojanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

więcej

Upały niebezpieczne dla seniorów

02-08-2017

Upały są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych. Skutki upałów mogą być naprawdę poważne, a czasami prowadzą nawet do śmierci.

więcej
1  2  3  4  5  6  7  8  9  »»»»  10
Zobacz archiwum
Wszystkie     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata
do góry Ostatnia modyfikacja: 19-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: