submenu
content

Wnioski o 500+ już od 1 sierpnia

24-07-2017
1 października w systemie świadczeń rodzinnych, obejmujących także świadczenie z Programu "Rodzina 500 plus", rozpoczyna się nowy okres zasiłkowy. Oznacza to, że wszyscy, którzy chcą korzystać ze świadczeń - także ci, którzy otrzymywali je dotychczas, muszą złożyć wnioski. Będzie to można zrobić już od 1 sierpnia - zarówno osobiście w miejscu wyznaczonym przez urząd gminy, jak i elektronicznie, za pośrednictwem ministerialnego Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia, bankowości elektronicznej, PUE ZUS – Platformu Usług Elektronicznych ZUS oraz Profilu Zaufanego.
 
- Jeżeli złożymy wniosek w sierpniu, nie będziemy mieli przerwy w wypłacaniu świadczeń. Otrzymamy je w październiku. Oznacza to, że zostanie zachowana ciągłość wypłat świadczenia także od pierwszego miesiąca nowego okresu. - przypomniała minister Elżbieta Rafalska. 
 
Formularze wniosków są już dostępne na internetowej stronie MRPiPS pod tym adresem.
 
- Zachęcam rodziców, aby nie odkładali składania wniosków na ostatni dzień - przypominała minister Elżbieta Rafalska. - Dzięki temu unikną kolejek i szybciej otrzymają świadczenie. Gorąco polecam też korzystanie z możliwości składania wniosków za pośrednictwem internetu.
 
Główne zasady programu: 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko, wypłacane bez kryterium dochodowego, do ukończenia przez dziecko 18 roku życia - pozostają bez zmian.
 
- Do tej pory nigdzie nie występowały opóźnienia w wypłatach świadczeń. Jedyne opóźnienia dotyczyły koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Był to powód, by zadanie to z dniem 1 stycznia 2018 r. przekazać od marszałków do wojewodów. Wraz z zadaniem do wojewodów przejdą także pracownicy z urzędów marszałkowskich. - dodała minister Rafalska. 
 
Więcej o nowych zasadach składania wniosków czytaj tu.
 
- Na koniec czerwca 3,985 mln dzieci, czyli 57,8 proc., otrzymywało świadczenie z Programu "Rodzina 500 plus" - mówiła minister Rafalska. -  Od początku Programu na świadczenie 500+ wydatkowano 29,7 mld zł. 
 
Wnioski o 500+ już od 1 sierpnia Wnioski o 500+ już od 1... Wnioski o 500+ już od 1 sierpnia Wnioski o 500+ już od 1... Wnioski o 500+ już od 1 sierpnia Wnioski o 500+ już od 1... Wnioski o 500+ już od 1 sierpnia Wnioski o 500+ już od 1...
do góry Ostatnia modyfikacja: 24-05-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: