submenu
content

Nagroda „Walczący o rodzinę”

18-03-2017

Jury Nagród „Walczący o Rodzinę” przyznawanych w Barcelonie (Hiszpania), przyznało minister Elżbiecie Rafalskiej nagrodę w kategorii międzynarodowej za wdrożenie w Polsce programu „Rodzina 500+”. Dziś w imieniu minister nagrodę odebrał Marek Ciesielczuk, Konsul Generalny RP w Barcelonie.

 

-  Wyróżnienie to jest uznaniem nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich, którzy przygotowali i wprowadzili program „Rodzina 500+”. To dla mnie szczególnie ważna nagroda, bo przyznają ją rodziny. – napisała w liście minister Elżbieta Rafalska.

 

Program „Rodzina 500+” został uznany za istotne narzędzie polityki rodzinnej, a zarazem za bezpośrednią pomoc dla rodzin posiadających dzieci. Zdaniem Jury ta inicjatywa jest szczególnie cenna w Europie, która mierzy się z poważną zapaścią demograficzną. 

 

Nagroda jest przyznawana przez Platformę dla Rodziny Katalonia-ONU, która zrzesza organizacje prorodzinne, społeczne, edukacyjne i opiekuńcze, działające na rzecz rodzin,  promujące i broniące wartości rodzinnych. Wręczana jest od kliku lat za ”walkę w obronie wartości rodzinnych” w dwóch kategoriach – dla osoby lub instytucji krajowej oraz zagranicznej. W roku ubiegłym nagrodą zagraniczną uhonorowano Katalinę Novak, Minister ds. Rodziny Węgier za „całokształt pracy w walce o ochronę wartości rodzinnych”.

 

Jako tegorocznego laureata nagrody zagranicznej „Walczący o rodzinę” Jury wskazało Minister Elżbiętę Rafalską za implementację programu „Rodzina 500+”, jako ”istotnego instrumentu promującego rodzinę”, realizowanego od kwietnia 2016 r. przez rząd RP. W uzasadnieniu podkreślono, iż inicjatywa polskiego rządu jest unikalnym przykładem na skalę europejską działań prorodzinnych, które mogą służyć jako wzór godny naśladowania. 

do góry Ostatnia modyfikacja: 17-01-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: