submenu
content

Ferie dzięki 500+

10-02-2017

Dzięki rządowemu programowi Rodzina 500 + wielu rodziców mogło w tym roku zapewnić swoim pociechom niezapomniane ferie. Dla dzieci była to okazja, by wyjechać gdzieś podczas zimowego wypoczynku. Jazda na nartach, udział w koloniach, czy możliwość zobaczenia polskiego morza zimą, to tylko kilka przykładów atrakcji na jakie mogły liczyć.

 

Wg badania IBRiS w styczniu br. niemal 42 proc. ankietowanych przyznało, że pieniądze z programu Rodzina 500+ pomagają w wysłaniu dzieci na zimowy wypoczynek. Aż 9,3 proc. z nich stwierdziło, że środki te pozwoliły im sfinansować wyjazd dzieci po raz pierwszy w życiu.

 

Relacjami podzieliły się z nami rodziny, jak i samorządowcy:

 

 

„Dzięki programowi „Rodzina 500 plus" mogliśmy zrealizować marzenia i zafundować kilkudniowy pobyt naszej 4-osobowej rodzinie w Zakopanym. Nasze dzieci lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Najmłodszy syn mógł po raz pierwszy zjechać na snowbordzie. Za zaoszczędzone pieniądze mogliśmy zakupić dzieciom odzież narciarską i odpowiednie obuwie zimowe. Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń" -  Jolanta i Wojciech Pietras, Gmina Trzydnik Duży,

 

 

„Dzięki pieniądzom z Programu Rodzina 500+ dzieci mogły w tym roku aktywnie spędzić ferie jeżdżąc na nartach. Środki otrzymane z Programu wykorzystaliśmy na opłacenie wypożyczenia sprzętu narciarskiego i zakup karnetów na wyciąg” - Krystyna i Adam Leja, Gmina Kościelisko

 

Pieniądze z programu przyczyniły się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa finansowego w wielu domach. Podniósł się standard życia rodzin. 

 

 

"Środki z programu 500 plus dają nam poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa oraz możliwości planowania wydatków z dużym wyprzedzeniem. Przeznaczamy je w większości na zabezpieczenie potrzeb życiowych. Kupujemy dzieciom ubrania, zabawki, artykuły szkolne. Motywujemy szczególnie starszą córkę to uczestniczenia w różnych formach edukacji, często też rodzinnie wyjeżdżamy” - Edyta Wesołowska, Gmina Koneck.

 

Samorządowcy wskazują, że dzięki świadczeniu 500+ rodzice mogli łatwiej zorganizować dzieciom zimowy wypoczynek.

 

 

„Program Rodzina 500+ otworzył większości rodzinom wielodzietnym na terenie Gminy Grabowo nowe możliwości spędzania czasu wolnego w okresie ferii zimowych. Zwiększona intensywność wyjazdów na wypoczynek zimowy, sprawiła, że dużo mniejszym zainteresowaniem w porównaniu do roku ubiegłego cieszyła się specjalna feryjna oferta dla dzieci i młodzieży zaproponowana przez instytucje kultury działające na terenie Gminy Grabowo" -   Andrzej Piętka, Wójt Gminy Grabowo.

 

 

Do końca grudnia  2016 r. uprawnionych do świadczenia z Programu „Rodzina 500+” było 3,808 mln dzieci. Na program w 2016 roku przeznaczono z budżetu państwa łącznie 17,6 mld zł.

Ferie dzięki 500+ Ferie dzięki 500+
do góry Ostatnia modyfikacja: 18-01-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: