submenu
content

Dzień Pracownika Socjalnego

21-11-2014

Szanowni Państwo,

 

z okazji Dnia Pracownika Socjalnego pragnę podziękować Państwu za codzienną pracę na rzecz osób najbardziej potrzebujących.

 

Zawód pracownika socjalnego wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale także niezwykłej empatii, tak ważnej w procesie wspierania osób i ich rodzin, które znalazły się w sytuacji trudnej i kryzysowej. Niezwykle ważnym elementem tej profesji jest umiejętność motywowania osób potrzebujących pomocy do zmagania się z trudnościami i problemami, które często wydają się nie do przezwyciężenia. To pracownik socjalny jest osobą, która daje nadzieję na godne życie i pomaga dostrzec senscodziennych zmagań.

 

Rok 2014 jest szczególny dla pomocy społecznej, mija bowiem 25 lat od przygotowania ustawy z dnia 29 listopada 1990 r. o pomocy społecznej oraz wprowadzenia kluczowych zmian kompetencyjnych i systemowych w tym zakresie. Rozpoczętym wówczas zmianom w  obszarze pracy socjalnej przyświeca jeden cel – przywrócenia osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym poczucia godności i wiary we własne możliwości. Dlatego też będę czynił dalsze starania, aby to właśnie praca socjalna była najważniejszym narzędziem w rękach pracownika socjalnego.

 

Jesteście Państwo wysoko i wszechstronnie wykwalifikowaną kadrą pracowników służb społecznych. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu do wykonywania tej niezwykle trudnej i wymagającej pracy, świetnie radzicie sobie z każdymi wyzwaniami, a także z dodatkowymi obowiązkami. Dlatego jeszcze raz serdecznie dziękuję Państwu za tę szczególną służbę i ponoszony trud. 

 

Życzę dalszej wytrwałości, satysfakcji, uznania, a także szacunku ze strony władz i społeczności lokalnych. Życzę także, aby niesiona pomoc stała się prawdziwym spełnieniem, a na co dzień dostarczała wiele uśmiechu i ludzkiej życzliwości.

 

Z poważaniem,

Władysław Kosiniak-Kamysz

List ministra Władysława Kosiniaka-Kamysz List ministra Władysława...
do góry Ostatnia modyfikacja: 17-01-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: