submenu
content

Aktualnosci z kategorii:

Wakacje tańsze z Kartą Dużej Rodziny

19-06-2018

Nachodzące wakacje to czas odpoczynku nie tylko dla dzieci, ale i całych rodzin. Letni relaks wiąże się z różnymi wydatkami. Można je jednak znacząco obniżyć dzięki Karcie Dużej Rodziny, która od początku roku jest dostępna również w wersji elektronicznej.

więcej

Minister Rafalska otworzyła Ogólnopolski Przegląd Twórczości Seniorów

18-06-2018

W lubuskiej Skwierzynie odbył się dziś I Ogólnopolski Przegląd Twórczości Dziennych Domów Seniora. Wyjątkową imprezę, w trakcie której swoje zdolności zaprezentowało 150 podopiecznych placówek dla osób starszych, otworzyła minister Elżbieta Rafalska.

więcej

Seminarium o aktywnym starzeniu się

18-06-2018

W Ministerstwie Rodziny odbyło się seminarium krajowe „Wskaźnik aktywnego starzenia się w Polsce”. W wydarzeniu udział wzięli: wiceminister Elżbieta Bojanowska, Vitalija Gaucaite Wittich z Europejskiej Komisji Gospodarczej oraz Ettore Marchetti z Komisji Europejskiej.

 

więcej

Samorządy łatwiej zatrudnią dziennych opiekunów

18-06-2018

Otwarty i konkurencyjny nabór zamiast zbiurokratyzowanych i czasochłonnych konkursów na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie – taki sposób wyboru dziennych opiekunów przez jednostki samorządu terytorialnego i instytucje publiczne przewiduje projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

 

więcej

Więcej pieniędzy dla WTZ

15-06-2018

Minister Finansów wydał zgodę na dokonanie zmian w tegorocznym planie finansowym PFRON. Wniosek Funduszu w tej sprawie pozytywnie zaopiniowała dziś sejmowa Komisja Finansów Publicznych. Zmiany polegają na przeznaczeniu ponadplanowych przychodów z tytułu wpłat pracodawców na zwiększenie kosztów realizacji niektórych zadań PFRON. W praktyce chodzi m.in. o kolejne podniesienie kwoty dofinansowania dla warsztatów terapii zajęciowej.

więcej

Polityka solidarnościowa rządu

15-06-2018

Wsparcie osób niepełnosprawnych i opiekunów – to temat piątkowego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego, minister rodziny Elżbiety Rafalskiej oraz ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego ze środowiskiem osób niepełnosprawnych. Podczas spotkania, które odbyło się w CPS "Dialog", zostały zaprezentowane plany i dotychczasowe osiągnięcia.

 

więcej

Dobry start w kolejnych regionach

15-06-2018

Białystok, Bydgoszcz i Kielce dołączyły do stolic regionów, w których z udziałem członków kierownictwa resortu rodziny odbyły się spotkania wojewódzkie promujące program „Dobry Start”. Od poniedziałku do piątku ministrowie i wiceministrowie z MRPiPS i MEN odwiedzili wszystkie województwa.

 

więcej

Podsumowanie spotkania "Bliżej Funduszy Europejskich" w województwie warmińsko-mazurskim

15-06-2018

Prawie tysiąc młodych osób z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymało  wsparcie w zakresie aktywizacji zawodowo-edukacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

 

więcej

Spotkanie Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej

14-06-2018

W dniu 13 czerwca 2018 r. odbyło się czwarte posiedzenie Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej (KKRES).

więcej

Płaca minimalna w górę

14-06-2018

2220 złotych – tyle zgodnie z propozycją rządu może wynieść minimalne wynagrodzenie za pracę w 2019 roku. To o 5,7% i jednocześnie o 120 złotych więcej niż obecnie. Od stycznia z 13,70 do 14,50 zł miałaby też wzrosnąć minimalna stawka godzinowa dla pracujących na określonych umowach cywilnoprawnych. Taką propozycję rząd przedstawił do negocjacji Radzie Dialogu Społecznego.

 

więcej
1  ««««  5  6  7  8  9  10  11  12  13  »»»»  407
 
do góry Ostatnia modyfikacja: 17-08-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: