submenu
content

Aktualnosci z kategorii:

Uważaj, by dobry start nie padł łupem oszustów!

29-06-2018

1 lipca rusza przyjmowanie wniosków o świadczenie z programu „Dobry Start”. To po 300 zł raz w roku dla każdego ucznia rozpoczynającego rok szkolny. O przyznaniu świadczenia gmina lub powiat powiadomi rodzinę mailem. Ministerstwo Rodziny przestrzega przed oszustami podszywającymi się pod instytucje realizujące świadczenie.

więcej

2. edycja Konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej

29-06-2018

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej Instytut Filozofii i Socjologii, Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk wydawca kwartalnika „Kultura i Społeczeństwo” oraz Polskie Towarzystwo Socjologiczne zapraszają autorów, instytucje naukowe, towarzystwa naukowe oraz wydawców lub stowarzyszenia zrzeszające dziennikarzy do udziału w Konkursie o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej – Edycja 2.

więcej

O waloryzacji podczas Rady Dialogu Społecznego

28-06-2018

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Elżbieta Rafalska przewodniczyła posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego, które odbyło się 28 czerwca 2018 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”. W spotkaniu resort rodziny reprezentowali również: Stanisław Szwed – Sekretarz Stanu oraz Marcin Zieleniecki – Podsekretarz Stanu.

więcej

Zajęcia klubowe w WTZ

28-06-2018

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił nowy program „Zajęcia klubowe w WTZ”.

więcej

Lista przedsiębiorstw społecznych

28-06-2018

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało listę przedsiębiorstw społecznych, czyli podmiotów, które nie dzielą zysku, ale przeznaczają go na cele społeczne. Baza zawiera dane 403 podmiotów z 12 województw i będzie uzupełniana o kolejne.

więcej

Rehabilitacja osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

28-06-2018

Od 1 lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności będą mogły skorzystać poza kolejnością: ze świadczeń medycznych udzielanych w poradniach specjalistycznych (ambulatoryjnej opiece specjalistycznej), ze świadczeń medycznych w szpitalach, z usług farmaceutycznych realizowanych w aptekach, ze świadczeń rehabilitacji leczniczej - bezlimitowo, zgodnie ze wskazaniami medycznymi.

więcej

W CPS "Dialog" o handlu w niedziele

27-06-2018

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" odbyło się spotkanie z udziałem wiceministra Stanisława Szweda, związkowców i pracodawców na temat ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. 

więcej

Krajowe Forum Interesariuszy Agendy 2030

27-06-2018

Dziś w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii odbyło się "Krajowe Forum Interesariuszy Agendy 2030". W wydarzeniu udział wzięła wiceminister Elżbieta Bojanowska.

więcej

Większe dofinansowanie WTZ

26-06-2018

Dziś rząd przyjął rozporządzenie dot. zwiększenia dofinansowania do pobytu uczestników warsztatów terapii zajęciowej. Zmiany zaczną obowiązywać od 1 lipca br.

 

więcej

„Pro labore securo” dla minister Rafalskiej

26-06-2018

W siedzibie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego odbyła się dziś doroczna uroczystość wręczenia statuetek „Pro labore securo”. W tym roku Kapituła nagrody za dokonania na rzecz ochrony człowieka w środowisku pracy uhonorowała minister Elżbietę Rafalską.

 

więcej
1  ««««  3  4  5  6  7  8  9  10  11  »»»»  407
 
do góry Ostatnia modyfikacja: 17-08-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: