submenu
content

Aktualnosci z kategorii:

Apel minister Rafalskiej do samorządów

23-08-2017

Minister Elżbieta Rafalska zwróciła się do władz gmin o udzielenie wszechstronnej pomocy rodzinom, które poniosły różnego rodzaju straty na skutek nawałnic. Zaapelowała także o informowanie rodzin o terminach składania wniosków o świadczenia wychowawcze

z rządowego Programu „Rodzina 500+” na nowy okres świadczeniowy i konieczności złożenia wniosku  na kolejny okres. 

więcej

Komunikat OFE

22-08-2017

Rekomendacje zmian w otwartych funduszach emerytalnych zostały przedstawione w dwóch dokumentach, przyjętych przez Radę Ministrów.

więcej

Zasady ubiegania się o pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnic

22-08-2017

Pomoc przeznaczona jest dla rodzin i osób samotnie gospodarujących, które poniosły straty w gospodarstwach domowych (budynkach mieszkalnych, podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych) i znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej

więcej

Nowa legitymacja osób niepełnosprawnych

22-08-2017

Od 1 sierpnia legitymacje osób niepełnosprawnych są przyznawane i wydawane na nowych zasadach. To nie jedyna zmiana. Z dniem 1 września wejdą w życie przepisy zmieniające wygląd wzoru legitymacji. Wydane wcześniej legitymacje zachowają jednak ważność i nie będzie potrzeby ich wymiany.

więcej

Więcej gmin z pomocą żywnościową

22-08-2017

 Rusza Podprogram 2017 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. W tej edycji paczka jest większa i droższa – każdy uczestnik otrzyma 19 produktów o wartości 269 zł. 

więcej

Miejsca noclegowe dla poszkodowanych przez nawałnice

21-08-2017

MRPiPS udostępnia bezpłatnie miejsca noclegowe dla osób i rodzin poszkodowanych przez nawałnice. W ośrodkach Ochotniczych Hufców Pracy jest do dyspozycji tych, którym kataklizm zniszczył cały dobytek, 640 miejsc zakwaterowania, wraz z wyżywieniem.

więcej

Narada ws. sytuacji po nawałnicach

19-08-2017

W Chojnicach  w sobotę rano odbyło się kolejne w tym tygodniu spotkanie z udziałem premier Beaty Szydło oraz ministrów poświęcone sytuacji po nawałnicach, które nawiedziły województwa pomorskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

więcej

Uwaga oszuści!

18-08-2017

Minister Elżbieta Rafalska ostrzega przed oszustami podającymi się za pracowników Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Informujemy, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie ma nic wspólnego z osobami, które zgłaszają się ostatnio telefonicznie do ośrodków pomocy społecznej  i wzywają do rzekomo obligatoryjnego udziału w płatnych szkoleniach. Nie podają przy tym kontaktu do siebie. To próba wyłudzenia pieniędzy.

więcej

Wsparcie dla poszkodowanych musi być szybkie i wszechstronne

18-08-2017

- Konieczne jest udzielenie wszystkim poszkodowanym przez nawałnice kompletnej i szybkiej pomocy i wsparcia – mówiła minister Elżbieta Rafalska. – Rodziny, które nierzadko utraciły cały dobytek, nie powinny pozostać osamotnione.

więcej

Zasady ubiegania się o pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnic

16-08-2017

Pomoc przeznaczona jest dla rodzin i osób samotnie gospodarujących, które poniosły straty w gospodarstwach domowych (budynkach mieszkalnych, podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych) i znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej..

więcej
1  ««««  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »»»»  353
 
do góry Ostatnia modyfikacja: 19-09-2017
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: