submenu
content

Aktualnosci z kategorii:

Bliżej Funduszy Europejskich na Podkarpaciu

09-04-2018

17 kwietnia 2018 r. w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbędzie się ósme spotkanie regionalne z cyklu „Bliżej Funduszy Europejskich” poświęcone projektom nadzorowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

więcej

Procedura powoływania członków do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ds. specjalizacji zawodowej pracowników socjalnych

09-04-2018

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że rozpoczyna procedurę uzupełniającą powoływania członków Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ds. stopni specjalizacji zawodowej pracowników socjalnych do obecnej kadencji Komisji.

więcej

Program „Maluch+” spełnia swoje zadanie

09-04-2018

„Gminy, w których do tej pory nie było miejsc opieki nad małym dzieckiem, powoli wypełniają się coraz atrakcyjniejszą ofertą, adresowaną do młodych rodzin, które muszą godzić obowiązki związane z opieką nad dzieckiem z pracą zawodową” – powiedziała podczas otwarcia żłobka miejskiego w Witnicy (woj. lubuskie) minister Elżbieta Rafalska. Placówka powstała dzięki dofinansowaniu z programu „Maluch+”.

więcej

W marcu lepiej na rynku pracy

09-04-2018

6,6% - tyle wyniosło bezrobocie w marcu br. To spadek o 0,2 pkt. proc. w porównaniu z lutym. W ubiegłym roku stopa bezrobocia była o 1,4 pkt. proc. wyższa i wynosiła 8%.

więcej

Spółdzielnie socjalne po nowemu

06-04-2018

Ułatwienia w zakładaniu i funkcjonowaniu spółdzielni socjalnych, poszerzenie zakresu wsparcia z PFRON i Funduszu Pracy, wzmocnienie roli pracowników spółdzielni socjalnych niebędących jej członkami czy umożliwienie tworzenia konsorcjów spółdzielczych – to tylko część spośród nowych rozwiązań, które w związku z nowelizacją dotychczasowych przepisów zaczęły obowiązywać 31 marca br.

 

więcej

Spotkanie dotyczące stosowania przepisów ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni

05-04-2018

Odpowiadając na wystąpienia różnych podmiotów, zwłaszcza organizacji branży handlowej, w dniu 5 kwietnia 2018 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” im. Andrzeja Bączkowskiego odbyło się robocze spotkanie dotyczące stosowania przepisów ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.

więcej

Minister Rodziny ws. zmian w 500+

05-04-2018

Doniesienia medialne dotyczące wydłużenia czasu wypłacania świadczenia wychowawczego „500 plus” (do 25 r.ż. dla uczących się) oraz zmiany wysokości progu dochodowego w przyznawaniu tego świadczenia na pierwsze dziecko są nieprawdziwe.

więcej

PGNiG partnerem Karty Dużej Rodziny

05-04-2018

Nawet 3 tys. zł – na takie dofinansowanie zakupu kotła gazowego mogą liczyć rodziny wielodzietne w ramach programu Karta Dużej Rodziny. A wszystko dzięki podpisaniu umowy ze spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, która została partnerem KDR. 

więcej

Oświadczenie w sprawie stanowiska MRPiPS nt. projektu ustawy o pracowniczych planach kapitałowych

04-04-2018

W dniu 29 marca 2018 r. Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przedstawiło uwagi na temat projektu ustawy o pracowniczych planach kapitałowych

więcej

Synergia między szkolnictwem i gospodarką

04-04-2018

W warszawskim Centrum Nauki Kopernik minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz wręczyła akty powołania członkom nowo powstałej Rady Programowej ds. Kompetencji. W uroczystości uczestniczyły minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

więcej
1  ««««  20  21  22  23  24  25  26  27  28  »»»»  413
 
do góry Ostatnia modyfikacja: 18-09-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: