submenu
content

Aktualnosci z kategorii:

Bliżej Funduszy Europejskich w województwie podkarpackim

17-04-2018

Prawie tysiąc dwieście młodych osób z województwa podkarpackiego otrzymało wsparcie w zakresie aktywizacji zawodowo-edukacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

więcej

O polityce rodzinnej w KPRM

16-04-2018

Polityka rodzinna oraz ochrona seniorów przed oszustami – takie tematy poruszone zostały podczas obrad Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu i Konferencji Episkopatu. Spotkanie odbyło się 16 kwietnia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Udział w nim wzięła minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska.

więcej

Pokonać bezdomność: wyniki konkursu ofert

16-04-2018

Znamy już wyniki konkursu ofert w ramach programu „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”, edycja 2018. Dofinansowanie otrzyma 45 podmiotów. 

więcej

Rodzinna piecza zastępcza szansą na drugi dom

16-04-2018

Lepsza praca z rodziną, rozwój rodzinnej pieczy zastępczej, lepsze usamodzielnienie się wychowanków i mniejsza liczba adopcji zagranicznych – to cztery główne kierunki propozycji zmian w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, jakie na dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowali Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny Bartosz Marczuk.

więcej

Zmiany w pieczy zastępczej

16-04-2018

Większe wsparcie dla rodzin, rozwój rodzinnych form pieczy zastępczej , ograniczenie umieszczania dzieci w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, przekazanie ministrowi rodziny całości zadań związanych z adopcją międzynarodową oraz zmiany w organizacji ośrodków adopcyjnych – takie rozwiązania przewiduje projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

więcej

Dzień Ludzi Bezdomnych

14-04-2018

14 kwietnia obchodzimy Dzień Ludzi Bezdomnych. W tym dniu w szczególny sposób powinniśmy pamiętać o osobach pozostających bez dachu nad głową, pozbawionych często niezbędnych środków do zaspokojenia elementarnych potrzeb.

więcej

Podziękowania dla członków Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy oraz osobom zaangażowanym w jej prace

13-04-2018

Składam serdeczne podziękowania wszystkim członkom Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy oraz osobom zaangażowanym w jej prace.

 

więcej

Konferencja prasowa Elżbiety Rafalskiej i Stanisława Szweda dotycząca prac Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy

13-04-2018

Konferencja prasowa Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej i Sekretarza stanu w MRPIPS Stanisława Szweda dotycząca stanowiska co do dalszych losów dorobku prac Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy.

więcej

Przekaż 1% podatku dla OPP

13-04-2018

30 kwietnia – to  ostatni dzień na złożenie zeznania podatkowego i wybór organizacji pożytku publicznego, której możemy przekazać 1% naszego podatku. W 2017 roku w ramach 1% do OPP trafiło ponad 660 mln zł.

więcej

Centralna Platforma Dyskusyjna Całożyciowego Poradnictwa Zawodowego

12-04-2018

W dniu 10 kwietnia, w siedzibie MRPiPS, odbyło się kolejne spotkanie Centralnej Platformy Dyskusyjnej Całożyciowego Poradnictwa Zawodowego w projekcie Eurodoradztwo Polska, w Programie Erasmus+. Najważniejszym celem Platformy jest integracja działań  z obszaru poradnictwa zawodowego podejmowanych przez różne podmioty.

więcej
1  ««««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »»»»  392
 
do góry Ostatnia modyfikacja: 23-04-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: