submenu
content

Aktualnosci z kategorii:

Pogotowie zimowe

22-11-2017

Niskie temperatury w okresie jesienno-zimowym niosą zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, niezaradnych życiowo i przebywających w miejscach niezdatnych do zamieszkania. W wielu gminach ruszyło już tzw. pogotowie zimowe.

więcej

Pracownik socjalny: zawód trudny i potrzebny

21-11-2017

Pomagają osobom i rodzinom przezwyciężyć trudne sytuacje życiowe. Wspierają klientów pomocy społecznej w procesie usamodzielniania i integracji społecznej. Wykonują swoje zadanie z narażeniem własnego życia i zdrowia. Mowa o pracownikach socjalnych, którzy właśnie dziś obchodzą swoje święto. 

więcej

List z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

21-11-2017

Każdego roku 21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego, który jest jednocześnie świętem wszystkich Pracowników Pomocy Społecznej. Jest on okazją do zwrócenia szczególnej uwagi na te problemy społecznego życia, które skupiają się na konkretnym człowieku i jego bezpośrednim otoczeniu – rodzinie, domu, wspólnocie, środowisku lokalnym, ale też na osobach, które stają się „przewodnikami” do godnego życia tych ludzi, którym trudno jest samodzielnie radzić sobie z trudnościami.  Takie cechy  jak wrażliwość, wiedza, doświadczenie i wyczucie, muszą towarzyszyć każdemu pracownikowi socjalnemu i każdemu, który ma potrzebę pomagania innym.

więcej

Wręczenie nagród dla pracowników socjalnych

21-11-2017

W Dniu Pracownika Socjalnego, 21 listopada 2017 r., minister Elżbieta Rafalska i wiceminister Elżbieta Bojanowska wręczyły nagrody dla pracowników ośrodków pomocy społecznej za nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej oraz tym, którzy w szczególny sposób byli zaangażowani w działania związane z likwidacją szkód po nawałnicach. Uroczystość odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

więcej

Trwają spotkania regionalne Senior+

20-11-2017

Na terenie całej Polski organizowane są spotkania dotyczące programu Senior+ oraz zmian w systemie pomocy społecznej. Dziś kolejne spotkania odbyły się w województwach: podkarpackim i wielkopolskim. 

więcej

Rodzina na pierwszym miejscu

20-11-2017

20 listopada minister Elżbieta Rafalska uczestniczyła w otwarciu budynku gminnego przedszkola w Santoku. Minister Rafalska podkreśliła, że polska rodzina zajmuje pierwsze miejsce w polityce społecznej.

więcej

Europejski Filar Praw Socjalnych przyjęty

17-11-2017

Szczyt Unii Europejskiej w Goeteborgu upłynął pod znakiem proklamacji Europejskiego Filara Praw Socjalnych. – „To ważny dokument, który próbuje pokazać społeczną twarz Europy” – stwierdziła minister Elżbieta Rafalska.

więcej

Zmiany na rynku pracy

17-11-2017

"Rząd zamierza dokonać istotnych zmian w prawie dotyczącym rynku pracy" – zadeklarował w czwartek w Nysie sekretarz stanu w MRPiPS Stanisław Szwed.

więcej

Prezydent podpisał nowelizację przepisów dot. prewencji wypadkowej

17-11-2017

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Tym samym zostały doprecyzowane zasady realizowanej przez ZUS prewencji wypadkowej.

więcej

Bilans dwóch lat: seniorzy

17-11-2017

Społeczeństwo polskie staje przed wyzwaniami wynikającymi ze zmian w strukturze demograficznej ludności. W praktyce oznacza to wydłużanie się przeciętnego dalszego trwania życia oraz rosnący, ale wciąż niski poziom dzietności. Nic więc dziwnego, że polityka społeczna wobec osób starszych została uznana przez rząd za jeden z priorytetów. 

więcej
1  ««««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »»»»  367
 
do góry Ostatnia modyfikacja: 24-11-2017
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: