submenu
content

Spotkanie z Ambasadorem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

20-04-2017
Minister Elżbieta Rafalska spotkała się z Ambasadorem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Panem Jonathanem Knottem.
 
Tematem spotkania była wymiana bieżących informacji związanych z toczącym się procesem Brexitu. Pani Minister podkreśliła wagę jaką Rząd Polski przykłada do wyjaśnienia sytuacji Polaków zamieszkujących i pracujących w Wielkiej Brytanii. Wyraziła stanowisko, że ich prawa nabyte powinny być respektowane.
 
Również ci obywatele UE, którzy są w trakcie nabywania uprawnień, powinni mieć możliwość dopełnienia wymaganych okresów i uzyskania praw nawet po formalnym wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. 
 
Ambasador Knott zwracał m.in. uwagę, że celem Wielkiej Brytanii nie jest zamknięcie granic czy pozbycie się imigrantów, których gospodarka potrzebuje, ale odzyskanie przez Wielką Brytanię pełnej kontroli nad przepływem osób na Wyspy Brytyjskie.
 
Zarówno Minister Elżbieta Rafalska, jak i Ambasador Knott zgodzili się, że niepewność jaką odczuwają zarówno obywatele polscy w Wielkiej Brytanii, jak i Brytyjczycy zamieszkujący na obszarze UE jest bardzo niekorzystną sytuacją dla wszystkich i kwestie te powinny być priorytetem rozpoczynających się negocjacji.
Spotkanie z Ambasadorem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Spotkanie z Ambasadorem... Spotkanie z Ambasadorem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Spotkanie z Ambasadorem...
do góry Ostatnia modyfikacja: 16-01-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: