submenu
content

Rocznica śmierci Antka Rozpylacza

08-08-2018

8 sierpnia przypada 74. Rocznica śmierci Antoniego Godlewskiego, ps. Antek Rozpylacz, żołnierza walczącego w powstaniu warszawskim. Został pochowany w podwórku przy ul. Brackiej 5 – tuż obok obecnej siedziby Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

więcej

74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

01-08-2018

Dziś obchodzimy 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W czasie Powstania Warszawskiego w obecnej siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej mieściło się dowództwo I kwatery batalionu szturmowego "Sokół" Podobwodu AK Śródmieście Południowe.

więcej

Kombatanci z większym wsparciem

19-07-2018

Większe wsparcie dla poszczególnych grup objętych prawem kombatanckim, zarówno w wymiarze finansowym, jak i świadczeń rzeczowych, ograniczanie barier administracyjnych – zakłada projekt nowelizacji ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego.

więcej

Regionalne konsultacje systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami

09-07-2018

9 lipca br. ruszyły regionalne konsultacje dotyczące budowy systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Dziś spotkania odbyły się w trzech województwach: zachodniopomorskim, lubuskim i warmińsko-mazurskim. Konsultacje potrwają do końca miesiąca.

 

więcej

Elastyczna praca dla rodziców niepełnosprawnych dzieci

04-07-2018

Wydłużenie z 14 do 30 dni prawa do zasiłku opiekuńczego oraz umożliwienie korzystania z elastycznych form zatrudnienia, w tym z ruchomych godzin pracy i telepracy – takie udogodnienia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych zaczęły obowiązywać w czerwcu dzięki wejściu w życie nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.

 

więcej

Zajęcia klubowe w WTZ

28-06-2018

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił nowy program „Zajęcia klubowe w WTZ”.

więcej

Rehabilitacja osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

28-06-2018

Od 1 lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności będą mogły skorzystać poza kolejnością: ze świadczeń medycznych udzielanych w poradniach specjalistycznych (ambulatoryjnej opiece specjalistycznej), ze świadczeń medycznych w szpitalach, z usług farmaceutycznych realizowanych w aptekach, ze świadczeń rehabilitacji leczniczej - bezlimitowo, zgodnie ze wskazaniami medycznymi.

więcej

Większe dofinansowanie WTZ

26-06-2018

Dziś rząd przyjął rozporządzenie dot. zwiększenia dofinansowania do pobytu uczestników warsztatów terapii zajęciowej. Zmiany zaczną obowiązywać od 1 lipca br.

 

więcej

„Pro labore securo” dla minister Rafalskiej

26-06-2018

W siedzibie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego odbyła się dziś doroczna uroczystość wręczenia statuetek „Pro labore securo”. W tym roku Kapituła nagrody za dokonania na rzecz ochrony człowieka w środowisku pracy uhonorowała minister Elżbietę Rafalską.

 

więcej

Większe wsparcie dla kombatantów

21-06-2018

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

więcej
1  2  3  4  5  6  7  8  9  »»»»  46
Zobacz archiwum
Wszystkie     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat
do góry Ostatnia modyfikacja: 21-08-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: