submenu
content

Dialog w Zielonej Górze

30-06-2016

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego odbyło się 29 czerwca w Zielonej Górze. Uczestniczyli w nim m.in.: wicepremier Mateusz Morawiecki, minister rodziny Elżbieta Rafalska i wiceminister gospodarki morskiej Jerzy Materna, wojewoda lubuski Władysław Dajczak oraz przewodniczący RDS Piotr Duda i WRDS Maciej Jankowski.

 

Dyskutowano na temat szans rozwojowych Ziemi Lubuskiej, w kontekście możliwości wydobycia miedzi i srebra w regionie.

 

Jednym z tematów była przyszłość Rad Dialogu Społecznego. Piotr Duda wymienił kilka sukcesów Rady Dialogu Społecznego. Należy do nich kompromisowa stawka godzinowa za pracę w wysokości 12 zł. – Od nowego roku będzie to 13+. Udało nam się wynegocjować wspólne stanowisko i wszystkie strony są zadowolone –podkreślił Piotr Duda. 

 

Obecna na posiedzeniu minister Elżbieta Rafalska również odniosła się do ustawy o minimalnym wynagrodzeniu. – Zdarzyła się rzecz absolutnie wyjątkowa. Gdyby mi ktoś powiedział pół roku temu, że jest możliwe ustalenie wspólnego stanowiska w sprawie minimalnej stawki za godzinę pracy, myślałabym, że to mrzonki. Dzisiaj jest to faktem. To ważne, że do minimalnego wynagrodzenia nie będzie wliczany dodatek nocny. Ponadto wprowadzono mechanizm waloryzacji tej stawki, to też jest efekt porozumień – mówiła minister Elżbieta Rafalska.

 

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Zielonej Górze/Fot. Eliza Gniewek-Juszczak Posiedzenie Wojewódzkiej Rady... Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Zielonej Górze/Fot. Eliza Gniewek-Juszczak Posiedzenie Wojewódzkiej Rady... Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Zielonej Górze/Fot. Eliza Gniewek-Juszczak Posiedzenie Wojewódzkiej Rady... Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Zielonej Górze/Fot. Eliza Gniewek-Juszczak Posiedzenie Wojewódzkiej Rady... Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Zielonej Górze/Fot. Eliza Gniewek-Juszczak Posiedzenie Wojewódzkiej Rady... Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Zielonej Górze/Fot. Eliza Gniewek-Juszczak Posiedzenie Wojewódzkiej Rady...
do góry Ostatnia modyfikacja: 16-01-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: