submenu
content

Nagroda im. G.Palki dla minister Rafalskiej

22-10-2017

22 października br. w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenie Nagród im Grzegorza Palki, tzw. samorządowych oskarów, przyznawanych przez Ligę Krajową za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego.

 

Laureatem nagrody im. Grzegorza Palki w dziedzinie ogólnopaństwowej została Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Nagroda została przyznana za wdrożenie, wspólnie z samorządami gmin, programu Rodzina 500+.

 

"Ta nagroda jest przede wszystkim za bardzo dobre wdrożenie programu 500+. Oczywiście głównym wprowadzającym było ministerstwo rodziny, ale bez samorządów, które realizowały to bezpośrednio - nie byłoby takiego sukcesu. To jest duży sukces nas wspólny" - powiedział wiceminister pracy, rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed, który odebrał laur w imieniu minister Rafalskiej.

 

 

Nagrody im. Grzegorza Palki przyznawane są  od 1997 roku, w trzech kategoriach: w dziedzinie ogólnopaństwowej, w dziedzinie działalności samorządowej o wymiarze ogólnokrajowym, w kategorii działań w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym.

 

Fundując Nagrodę im. Grzegorza Palki Liga Krajowa pragnie uhonorować jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego samorządu terytorialnego, tragicznie zmarłego Prezydenta Łodzi – Grzegorza Palkę. Grzegorz Palka był pierwszym prezydentem Łodzi w III Rzeczypospolitej, a także przewodniczącym Rady Miasta w drugiej kadencji. Był również twórcą i wieloletnim prezesem Unii Metropolii Polskich.

 

Naciśnij na link i przejdź do relacji foto z wydarzenia.

Nagroda im. G.Palki dla minister Rafalskiej Nagroda im. G.Palki dla minister... Nagroda im. G.Palki dla minister Rafalskiej Nagroda im. G.Palki dla minister...
do góry Ostatnia modyfikacja: 19-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: