submenu
content

Pierwszy miesiąc akcji bus 500plus

06-05-2016

W kwietniu br. 500 busy odwiedziły ponad tysiąc gmin. Celem akcji jest dotarcie do mieszkańców wszystkich miejscowości z informacją o programie „Rodzina 500plus”.

 

Kampania bus 500plus rozpoczęła się w dniu startu programu czyli 1 kwietnia i potrwa do końca czerwca. W tym czasie pracownicy Urzędów Wojewódzkich odwiedzą każdy region w Polsce specjalnie oznakowanymi busami.

 

- Codziennie od poniedziałku do piątku odwiedzamy od 5 do 6 gmin Podkarpacia odpowiadając na pytania mieszkańców, rozdając ulotki i promując program rządowy „Rodzina 500 plus” w mediach lokalnych- powiedziała Małgorzata Dankowska, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Rzeszowie.

 

Podczas spotkań można uzyskać nie tylko informacje na temat programu, ale również pomoc w wypełnieniu wniosku, a także otrzymać specjalne gadżety związane z programem.

 

- W trakcie wyjazdów odwiedzamy także ośrodki pomocy społecznej oraz urzędy gmin, które bezpośrednio zajmują się realizacją zadania. Rozmawiamy z kierownikami i pracownikami o tym, jak przebiega program i jakie pojawiają się ewentualne problemy– powiedziała Joanna Jabłonka-Kastrau, Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego ds. wdrażania Programu Rodzina 500 plus.

 

Program „Rodzina 500 plus” to nieopodatkowane świadczenie wychowawcze 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny mniej zamożne otrzymają wsparcie także na pierwsze lub jedyne dziecko. To nawet 6000 zł netto rocznego wsparcia dla każdego dziecka. Programem objętych zostanie 2,7 mln rodzin wychowujących 3,7 mln dzieci.

 

Świadczenie jest przyznawane na wniosek. Za jego pobranie i złożenie nie ma żadnych opłat. Wniosek można złożyć w gminie, wysłać pocztą lub wypełnić on-line poprzez bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), portal Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl) oraz ePUAP.

 

Harmonogram wizyt 500 busów można znaleźć na stronach internetowych urzędów wojewódzkich.

Pierwszy miesiąc akcji bus 500plus Pierwszy miesiąc akcji bus 500plus
do góry Ostatnia modyfikacja: 17-03-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: