submenu
content

Minister Rafalska na konferencji w Opocznie

07-03-2016

 

Minister Elżbieta Rafalska 2 marca wzięła udział w konferencji, zorganizowanej w opoczyńskim domu kultury. Konferencja została poświęcona programowi "Rodzina 500 plus", który startuje 1 kwietnia.

 

- Bardzo nam zależy na tym, żeby ustawa, która jest absolutnie wyjątkowym projektem, została dobrze wprowadzona - mówiła minister Elżbieta Rafalska podczas konferencji. - To jest projekt przełomowy, niezwykle ważny, projekt, jaki do tej pory nie był adresowany do polskich rodzin.

 

- W tym roku będzie to 17 mld zł, od przyszłego 22-23 mld. Pieniądze trafią do kieszeni polskich rodzin, ale z tych kieszeni zostaną wydane - na rynkach lokalnych, w sklepikach. To pieniądze, które pobudzą wzrost gospodarczy, bo mówimy, że to będzie wzrost o 0,5 proc. PKB - stwierdziła minister.

 

Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć osobiście w gminie, a także za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet: za pomocą bankowości elektronicznej, PUE ZUS, ePUAP oraz portalu Emp@tia.
 
Dzięki programowi „Rodzina 500 plus” rodzice będą otrzymywać świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł co miesiąc na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu. Rodziny, w których dochód nie przekracza netto 800 zł na osobę lub 1200 zł (w rodzinach wychowujących niepełnosprawne dziecko) - otrzymają je również na pierwsze lub jedyne dziecko. 
 
Minister Elżbieta Rafalska na konferencji w Opocznie/Fot.Archiwum Gminy Opoczno Minister Elżbieta Rafalska na...
do góry Ostatnia modyfikacja: 20-06-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: