submenu
content

Seniorzy z całej Polski w BUW

05-10-2017

W siedzibie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się II Spotkanie Seniora w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. W spotkaniu udział wzięła minister Elżbieta Rafalska, wiceminister Elżbieta Bojanowska oraz uczestnicy zajęć domów i klubów „Senior+”.

 

„Centralne miejsce w ramach polityki publicznej realizowanej przez Radę Ministrów zajmuje rodzina. Mówiąc o rodzinie, nie należy jednak zapominać o osobach starszych oraz ich szczególnej roli.” – przywitała uczestników minister Elżbieta Rafalska.

 

Podkreśliła jak ważna jest aktywność seniorów oraz jakie programy realizuje Ministerstwo rodzinny, Pracy i Polityki Społecznej, by tą aktywność wspierać.

 

„Do końca 2017 r. zostanie utworzonych ok. 260 domów i klubów „Senior+”, zapewniających niemal 7 tys. miejsc pobytu. W najbliższych latach powstanie ich jeszcze więcej. W roku 2018 na realizację programu zaplanowano 80 mln zł.” – powiedziała minister Rafalska.

 

Przypomniała także, jak ważną rolę w społeczeństwie i w rodzinach pełnia osoby starsze.

 

„Polscy seniorzy są skarbnicą energii, niepowtarzalnych zdolności i umiejętności, umożliwiających przekazywanie z pokolenia na pokolenie wiedzy na temat tradycji, kultury i sztuki.” – dodała minister. 

Seniorzy z całej Polski w BUW Seniorzy z całej Polski w BUW Seniorzy z całej Polski w BUW Seniorzy z całej Polski w BUW Seniorzy z całej Polski w BUW Seniorzy z całej Polski w BUW Seniorzy z całej Polski w BUW Seniorzy z całej Polski w BUW Seniorzy z całej Polski w BUW Seniorzy z całej Polski w BUW Seniorzy z całej Polski w BUW Seniorzy z całej Polski w BUW
do góry Ostatnia modyfikacja: 23-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: