submenu
content

Zmiany na rynku pracy

17-11-2017

"Rząd zamierza dokonać istotnych zmian w prawie dotyczącym rynku pracy" – zadeklarował w czwartek w Nysie sekretarz stanu w MRPiPS Stanisław Szwed.

 

- "Odejdziemy od paru rzeczy wprowadzonych w 2014 roku, np. tzw. profilowania bezrobotnych. Chcemy także znieść różnego rodzaju limity wiekowe, tak by nie dochodziło do sytuacji jak obecnie, gdy ktoś chce skorzystać z pomocy adresowanej do ludzi w wieku do lat 30-tu, a ma tych lat 31. Zamierzamy także dać więcej swobody dyrektorom urzędów, tak by mogli podejmować więcej indywidualnych decyzji" – zapowiedział wiceminister Stanisław Szwed.

 

Sekretarz stanu w MRPiPS dodał, że dofinansowanie osób długotrwale bezrobotnych zostanie utrzymane.

 

- "To są ludzie pozostający bez pracy często przez kilkanaście lat. Ich powrót na rynek pracy wymaga wielu wysiłków i czasu oraz konkretnych zachęt dla pracodawców. Myślimy zarówno o wydłużeniu wsparcia pracodawcy, ale też oczekujemy gwarancji dłuższego zatrudnienia" – stwierdził wiceminister Szwed.

 

Wiceminister poruszył również kwestię osób, które rejestrują się w urzędach w celu uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego.

 

- "Mamy świadomość, że około 30 proc. bezrobotnych rejestruje się wyłącznie w tym celu. Chcieliśmy to zmienić. Niestety, okazało się, że zmiana tego stanu rzeczy to już praca na kolejną kadencję" – zauważył Stanisław Szwed.

Wiceminister Stanisław Szwed w... Wiceminister Stanisław Szwed w... Wiceminister Stanisław Szwed w...
do góry Ostatnia modyfikacja: 12-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: