submenu
content

Nowe lokalne miejsca pracy

18-09-2017

Polska Spółka Gazownictwa (PSG) oficjalnie otworzyła w Gorzowie Wielkopolskim swój Oddział Zakładu Gazowniczego. W wydarzeniu udział wzięła Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- "Lokalizacja Oddziału Zakładu Gazowniczego w Gorzowie to szansa na aktywizację lokalnego rynku pracy poprzez stworzenie nowych miejsc zatrudnienia - podkreślała na spotkaniu minister Rafalska. - "Każdy region, nie tylko wielkie aglomeracje, ma prawo się rozwijać. To idea zrównoważonego rozwoju, którą Polska Spółka Gazownictwa realizuje w praktyce" - dodała minister.


Szefowa resortu rodziny podkreśliła, że w gorzowskim Oddziale Zakładu Gazowniczego powstaną wysokospecjalistyczne miejsca pracy co jest niezwykle ważne dla rynku pracy, ale i dla rozwoju miasta jak i całego regionu.

 

Obecnie w gorzowskim OZG pracuje 158 osób, a do końca tego roku zatrudnienie ma wzrosnąć o kolejnych 61 osób.

 

– "Jest to kolejna ważna data dla naszego regionu, dla naszego województwa. Bardzo dziękuję zarządowi Polskiej Spółce Gazownictwa, za to, że to właśnie w Gorzowie Wlkp., w siedzibie wojewody, taka ważna instytucja powstaje. Dotyczy to ponad 160 tysięcy odbiorów, to jest też codzienna działalność, która wiąże się z poziomem życia bezpośrednio mieszkańców" – mówił obcny na uroczystości Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

 

Uroczystości otwarcia oddziału gazowniczego rozpoczęły się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. Następnie w siedzibie Oddziału Zakładu Gazowniczego w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi oraz zwiedzanie obiektu.

 

 

 

Od 1 stycznia 2017 roku Polka Spółka Gazownictwa działa w nowej strukturze organizacyjnej, związanej z podziałem administracyjnym. Dziś struktura PSG to Centrala w Warszawie oraz Tarnowie, 17 Oddziałów Zakładów Gazowniczych oraz 177 Gazownie.

 

Oddziałowi Zakładowi Gazowniczemu w Gorzowie podlegają 4 Gazownie i 5 Placówek Gazowniczych. Są to Gazownie w Gorzowie Wielkopolskim, Kostrzynie nad Odrą, Zielonej Górze i Żaganiu oraz Placówki Gazownicze w Drezdenku, Nowej Soli, Sulechowie, Gubinie i Żarach. Zarządza ponad trzema tysiącami sieci wysokiego, podwyższonego, średniego i niskiego ciśnienia oraz dwudziestoma stacjami wysokiego ciśnienia i ponad dwustu osiemdziesięcioma stacjami drugiego stopnia. W latach 2016 - 2022 Polska Spółka Gazownictwa chce zrealizować w województwie lubuskim trzy duże tematy inwestycyjne o łącznej wartości niemal 60 milionów złotych.

do góry Ostatnia modyfikacja: 12-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: