submenu
content

Centralna Baza Ofert Pracy w nowej odsłonie

06-08-2014

Wystartowała nowa wersja Centralnej Bazy Ofert Pracy – oficjalnego internetowego serwisu z ogłoszeniami o pracę, prowadzonego przez ministra pracy i polityki społecznej.

 

Centralna Baza Ofert Pracy przeszła prawdziwą rewolucję. Serwis jest nowocześniejszy, bardziej intuicyjny i ma więcej funkcji przydatnych dla poszukujących pracy. Baza jest dostosowana do aktualnych rozwiązań prawnych oraz można z niej wygodnie korzystać na urządzeniach mobilnych.

 

Uporządkowane oferty

 

Aktualna wersja CBOP zawiera dwie zakładki:

 

  • Oferty pracy, staży i praktyk, gdzie użytkownicy mogą przeglądać oferty pracy, łatwo znaleźć staż lub kurs zawodowy.
  • Kalendarz targów, giełd i szkoleń, w którym znajdują się informacje o wydarzeniach organizowanych przez powiatowe urzędy pracy.

 

W przyszłości do CBOP dołączą oferty Ochotniczych Hufców Pracy i akredytowanych instytucji pośrednictwa pracy w ramach sieci Europejskich Służb Zatrudnienia EURES.

 

 

Skuteczne wyszukiwanie

 

Użytkownicy mogą korzystać z prostej wyszukiwarki (wyszukiwanie po nazwie stanowiska i lokalizacji) oraz filtrować wyniki wyszukiwania według kategorii, które najbardziej ich interesują: stanowiska, zakresu obowiązków, miejsca pracy, rodzaju umowy, pracodawcy, daty dodania itp.

Zmienił się sposób prezentacji wyników wyszukiwania. Użytkownicy mogą wyświetlać oferty na różnych poziomach szczegółowości:

 

  • niskim, gdzie zobaczą tylko najważniejsze dane, w tym stanowisko, miejsce pracy, rodzaj umowy, pracodawcę, datę dodania oferty;
  • średnim, na którym dodatkowo widać daty ważności propozycji, wymiaru etatu, wysokości proponowanego wynagrodzenia;
  • wysokim, który uzupełnia informacje o opis zadań na danym stanowisku oraz wymagania pracodawcy w stosunku do kandydatów.

 

Po wyborze konkretnej propozycji można wyświetlić mapę, która pozwala zlokalizować pracodawcę lub powiatowy urząd pracy, do którego należy się zgłosić.

 

 

Sortowanie i porównywanie ofert

 

Ogłoszenia można sortować ze względu na najważniejsze parametry, m.in. datę dodania, datę ważności, miejsce pracy, pracodawcę, wynagrodzenie, rodzaj umowy, czy stanowisko.

 

Dużym ułatwieniem w porównaniu do poprzedniej wersji CBOP jest możliwość subskrybowania ogłoszeń, jednoczesnego porównywania kilku propozycji, czy płynnej zmiany liczby propozycji prezentowanych na liście wynikowej. Po wybraniu każdej oferty można również szybko przejść do innych ofert w tym samym miejscu lub na podobnym stanowisku.

 

 

Integracja serwisów

 

Centralna Baza Ofert Pracy jest teraz zintegrowana z innymi serwisami informatycznymi: Wortalem PSZ, stroną praca.gov.pl, systemem Syriusz dla urzędów pracy. Szata graficzna jest spójna z Wortalem PSZ, a układ strony dopasowuje się do urządzenia, na którym przeglądamy bazę: komputera biurkowego, laptopa, tabletu, czy smartfona. Co więcej, integracja z witryną internetową praca.gov.pl pozwala korzystać w każdym serwisie z tej samej nazwy użytkownika i hasła. 

 

 

Newsletter z ofertami

 

Szukający pracy mogą od teraz zasubskrybować newsletter z aktualnymi ogłoszeniami o pracę. Po wybraniu interesującego ich charakteru pracy, stanowiska, czy miejscowości, otrzymają dopasowane oferty na swój adres e-mail (podczas zapisywania się do newslettera można ustalić, jak często chce się go otrzymywać).

 

Ułatwienia dla urzędów pracy

 

Nowa odsłona serwisu usprawnia też pracę powiatowych urzędów pracy. Pracownicy po zalogowaniu się mogą przeglądać dane profilów innych użytkowników, listę ofert pracy, staży i praktyk oraz listę wydarzeń znajdujących się w bazie. Mogą także filtrować wyniki wyszukiwania, ale z uwzględnieniem dodatkowych parametrów: typu propozycji, zawodu, numeru, daty zgłoszenia, rodzaju oferty (np.  oferta EURES). W każdym urzędzie pracy jest Administrator Lokalny, który ma możliwość przeglądania zasileń (listy komunikatów odebranych od jednostki, w której pełni funkcję administratora),w tym raportów o ich stanie, czy brakach.

 

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu!

 

www.oferty.praca.gov.pl

Nowa odsłona Centralnej Bazy Ofert Pracy Nowa odsłona Centralnej Bazy Ofert...
do góry Ostatnia modyfikacja: 17-01-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: