submenu
content

W podziękowaniu za trud wychowywania

14-02-2018

Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe matkom szczególnie zasłużonym w wychowywaniu dzieci. W uroczystości, która odbyła się we wtorek w Pałacu Prezydenckim wzięła udział minister Elżbieta Rafalska.

 

"Wyrazy szacunku i uznania, i szczerego, niekłamanego podziwu za trud wychowania w tak licznych rodzinach. Rodzina jest jak skała, matka jest jak skała, to fundament, o który wszystko się opiera" – powiedziała podczas uroczystości minister Rafalska.

 

Minister Elżbieta Rafalska podkreśliła, że rząd docenia polskie rodziny m.in. wprowadzając program „Rodzina 500+”.

 

"Dla nas było ważne, żeby rodzina wielodzietna, przez lata niedoceniana, tak często stygmatyzowana, dzisiaj wysoko podniosła głowę, miała prawo do godności większej niż ktokolwiek inny, bo ponosi zwielokrotniony trud wychowywania. I mam nadzieję, że tak się staje, że to jest rodzina, która jest najbardziej kochana i doceniana, i tego wszystkim państwu życzę" - dodała minister.

 

Odznaczone zostały:

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

Krystyna ŁUKANOWSKA

Mama trzynaściorga dzieci. Wychowanie dzieci łączyła z pracą w gospodarstwie rolnym oraz aktywną działalnością w Kole Gospodyń Wiejskich.

 

Grażyna NELEC

Mama szesnaściorga dzieci. Mimo licznych obowiązków jest bardzo dobrze zorganizowaną osobą, a przede wszystkim kochającą i oddaną mamą. Wraz z mężem stworzyła dużą, kochającą się rodzinę. Wychowuje dzieci w duchu wzajemnego szacunku oraz życzliwości dla innych.

 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

Irena BYLICKA

Mama ośmiorga dzieci. Wychowując dzieci, pracując zawodowo działa jednocześnie w organizacjach społecznych m.in. w Katolickiej Organizacji Kobiet, Radzie ds. Kobiet przy Episkopacie Polski, współzałożycielka Związku Dużych Rodzin 3+.

 

Bożena PIETRAS

Mama pięciorga dzieci. Pracuje społecznie na rzecz rodzin katolickich, organizatorka i aktywny członek Związku Dużych Rodzin 3+, założycielka i przewodnicząca Koła w Lublinie.

 

Maria SZKODZIŃSKA

Mama czternaściorga dzieci. Wraz z mężem wychowuje dzieci w duchu patriotyzmu i poszanowania dla tradycji.

 

Zdjęcia z uroczystości. 

W podziękowaniu za trud wychowywania W podziękowaniu za trud...
do góry Ostatnia modyfikacja: 20-06-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: