submenu
content

Rodzinnie w Ostrowie Wielkopolskim

04-10-2017

Minister Elżbieta Rafalska wzięła dziś udział w Narodowym Kongresie Rodzin w Ostrowie Wielkopolskim. Odwiedziła także miejscowy żłobek i oddział Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 

Narodowy Kongres Rodziny zorganizowany został przez wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana, Fundację Narodowego Dnia Życia oraz miasto Ostrów Wielkopolski. Celem spotkania była debata o polskiej polityce prorodzinnej.

 

Minister Rafalska podkreśliła, że ważne jest propagowanie takich wartości jak: małżeństwo, rodzina i rodzicielstwo.

 

 

"Chcemy propagowania wartości małżeństwa, rodziny, rodzicielstwa i budowania pozytywnego obrazu rodziny. Efektem powinno być rozpoczęcie współpracy między organizacjami i środowiskami działającymi na rzecz dobra polskiej rodziny" - powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

 

"Wierzę, że takie inicjatywy, jak  Narodowy Kongres Rodziny, doskonale służą wykrystalizowaniu się i wzmocnieniu wszelkich wartości, spajających polskie rodziny" - dodała minister Elżbieta Rafalska.

 

Jak powiedziała minister Rafalska, bardzo istotne są działania  zmierzające do tego, by kobiety mogły godzić obowiązki rodzinne z wyzwaniami zawodowymi. Dodała, że korzyści z funkcjonowania programu 500+ odczuły przede wszystkim rodziny wielodzietne i te o niskich dochodach.

 

"Rodzinom żyje się łatwiej. Mają pełne podstawy materialne ponieważ jest dobra sytuacja na rynku pracy, rosną wynagrodzenia, jest mniejsze bezrobocie" - powiedziała minister Rafalska.

 

Programem "Rodzina 500+" objetych jest prawie 4 mln dzieci jest objętych wsparciem. 1 października ruszył nowy okres świadczeniowy w programie „Rodzina 500 plus. Przyjmowanie wniosków o 500+ zaczęło się już dwa miesiące temu. Cały czas można dołączyć do programu. Dzięki złożeniu wniosku jeszcze w październiku rodziny mogą liczyć na wypłatę świadczenia z wyrównaniem.

Narodowy Kongres Rodziny Narodowy Kongres Rodziny Wizyta w żłobku Wizyta w żłobku Narodowy Kongres Rodziny Narodowy Kongres Rodziny Wizyta w ZUS - fot. Piotr Gulis Wizyta w ZUS - fot. Piotr Gulis Wizyta w żłobku Wizyta w żłobku Wizyta w ZUS - fot. Piotr Gulis Wizyta w ZUS - fot. Piotr Gulis Wizyta w żłobku Wizyta w żłobku
do góry Ostatnia modyfikacja: 18-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: