submenu
content

Poznaj Kartę Dużej Rodziny: część I

26-11-2015

Przez najbliższe 3 tygodnie, co czwartek, będziemy prezentować najważniejsze informacje o Karcie Dużej Rodziny. Podsumowaniem będzie czat z naszym ekspertem na Facebooku!

 

Dziś przedstawiamy najważniejsze informacje o Karcie Dużej Rodziny. Za tydzień opowiemy o, tym z jakich zniżek można skorzystać. Ostatnia część poświęcona będzie temu, jak zostać partnerem Karty Dużej Rodziny. Podsumowaniem cyklu będzie czat z naszym ekspertem na Facebooku. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące programu.

 

Czym jest Karta Dużej Rodziny?

 

Karta Dużej Rodziny to system ulg i zniżek dla rodzin wielodzietnych, czyli tych, które mają co najmniej troje dzieci. Program ruszył 16 czerwca 2014 roku, a od stycznia 2015 roku działa na mocy ustawy. To pierwszy ogólnopolski program wsparcia dla rodzin wielodzietnych łączący rząd, samorządy, biznes i duże rodziny. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny i dobrowolny. Posiadacze karty taniej płacą m.in. za artykuły spożywcze, usługi medyczne, paliwo, telefon, bilety wstępu do instytucji kultury.

 

Kto może ją otrzymać?

 

Kartę Dużej Rodziny może otrzymać każda rodzina utrzymująca co najmniej trójkę dzieci, w tym również rodziny zastępcze oraz rodzinne domy dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18. lub 25. roku życia w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

 

Jak się po nią zgłosić?

 

Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny wystarczy złożyć wniosek w urzędzie gminy lub miasta w miejscu zamieszkania. Wykaz instytucji oraz wzór formularza znajduje się tutaj. Wniosek, w imieniu całej rodziny może złożyć każdy pełnoletni jej członek.

 

Swoją Kartę Dużej Rodziny odebrało już ponad 1,3 mln osób, a prawie 1,5 mln złożyło wnioski o jej wydanie. W Polsce około 3,4 mln osób żyje w rodzinach wielodzietnych.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.rodzina.gov.pl

 

Już za tydzień, 3 grudnia, zapraszamy na kolejny artykuł z cyklu. Tym razem opowiemy o tym, jakie zniżki oferują partnerzy Karty Dużej Rodziny i jak szybko znaleźć interesujące nas ulgi. Podsumowaniem cyklu będzie czat z ekspertem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na Facebooku. Śledźcie nasz profil: facebook.com/mrpipsRP

Poznaj Kartę Dużej Rodziny: część I Poznaj Kartę Dużej Rodziny: część...
do góry Ostatnia modyfikacja: 16-01-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: