submenu
content

Apel minister Rafalskiej: pomagajmy innym!

18-01-2018
 
W związku z nadciągającym nad Polskę orkanem oraz ostrzeżeniami przed opadami śniegu, silnym wiatrem oraz zamieciami apeluje o zwracanie szczególnej uwagi na osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Osoby starsze, samotne, bezdomne są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu.
 
Zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli aby reagować gdy widzimy, że potrzebna jest pomoc oraz niezwłocznie informować o sytuacjach zagrażających życiu właściwe służby.
 
Zgłoszenia przyjmuje Straż Miejska pod ogólnopolskim numerem tel. 986, Policja pod numerem tel. 997. Całodobowo działa też alarmowy numer 112.
 
Pamiętajmy o tym, że każda reakcja i informacja przekazana natychmiast, może pozwolić w porę na udzielenie pomocy człowiekowi w potrzebie, a w sytuacjach największego zagrożenia może uratować czyjeś życie!
 
W regionach działają wojewódzkie centra zarządzania kryzysowego, które są zobowiązane do wskazywania miejsc lub zabierania osób potrzebujących pomocy do ogrzewalni noclegowni lub schroniska. Placówki te działają całodobowo.
 
Pomóc może każdy z nas. Nie przechodźmy obojętnie obok potrzebujących wsparcia. Powiadamiajmy odpowiednie służby. Pomoc udzielona w porę może uratować czyjeś życie.

 

Elżbieta Rafalska

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

Apel minister Rafalskiej: pomagajmy innym! Apel minister Rafalskiej:...
do góry Ostatnia modyfikacja: 19-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: