submenu
content

Sztab kryzysowy w Zielonej Górze

06-10-2017

W Zielonej Górze rozpoczęło w piątek po południu posiedzenie sztabu antykryzysowego z udziałem premier Beaty Szydło, minister Elżbiety Rafalskiej oraz ministra Mariusza Błaszczaka. Województwo lubuskie jest jednym z tych, które najbardziej ucierpiały wskutek wichur, które w nocy przeszły nad Polską.

 

„Wszystkie osoby, które zostały poszkodowane w wyniku wichur, otrzymają pomoc” - zapewniła premier Beata Szydło.

 

Posiedzenie sztabu antykryzysowego, który omawiał sytuację po przejściu nad Polską orkanu „Ksawery”, odbyło się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Zielonej Górze. W wyniku wichur zginęły dwie osoby, a 39 zostało rannych. W nocy kilkaset tysięcy odbiorców było pozbawionych prądu. Straż pożarna interweniowała ok. 11 tys. razy.

 

"Łączymy się z państwem w bólu. Chcemy, żebyście państwo wszyscy wiedzieli, że macie nasze wsparcie" - powiedziała premier, zwracając się do rodzin ofiar.

 

Premier Szydło zapewniła także, że nikt nie zostanie pozostawiony bez pomocy. "Jest w tej chwili uruchomiony przez pana wojewodę cały proces, który ma pomoc ludziom, których budynki zostały uszkodzone, są przygotowane służby do wypłacania zasiłków" - poinformowała premier. Zaapelowała też do samorządów, aby "włączyły się we współpracę i żeby wnioski o zasiłki zostały jak najszybciej przekazane do wojewody".

 

O jaką pomoc mogą starać się poszkodowani przez wichury? Tutaj wszystkie informacje. 

Sztab kryzysowy w Zielonej Górze. Fot. KPRM Sztab kryzysowy w Zielonej Górze.... Sztab kryzysowy w Zielonej Górze Sztab kryzysowy w Zielonej Górze Sztab kryzysowy w Zielonej Górze. Fot. KPRM Sztab kryzysowy w Zielonej Górze.... Sztab kryzysowy w Zielonej Górze. Fot. KPRM Sztab kryzysowy w Zielonej Górze.... Sztab kryzysowy w Zielonej Górze. Fot. KPRM Sztab kryzysowy w Zielonej Górze....
do góry Ostatnia modyfikacja: 18-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: