submenu
content

Komunikat Rady Działalności Pożytku Publicznego z posiedzenia w dniu 22 listopada 2004 r.

24-11-2004

FIO jest przedsięwzięciem, które w dotychczasowych pracach parlamentarnych wzbudzało emocje i kontrowersje. Koniec listopada to czas, w którym powinniśmy już wiedzieć, na co konkretnie rząd chce te pieniądze wydać, na jakie kierunki programowe środki z FIO mają zostać spożytkowane. Zależy mi na tym, aby otrzymać od Rady dokument, w którym będą określone te priorytety. Decyzja o tym, co powinno się znaleźć w obszarze priorytetów, a co nie, jest oczywiście wyborem trudnym – powiedział Krzysztof Pater, Minister Polityki Społecznej, podczas posiedzenia Rady Działalności Pożytku Publicznego, inicjując dyskusję nt. podstawowych kierunków działań rządu w zakresie Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Podsumowując dyskusję, Rada podjęła decyzję o udostępnieniu projektu dokumentu określającego priorytety FIO na 2005 rok na portalu ngo.pl. Opublikowanie treści propozycji pozwoli na uruchomienie szybkiej ścieżki konsultacyjnej i stworzy organizacjom pozarządowym możliwość zajęcia stanowiska w tej sprawie. Zaakceptowano również propozycję ministra Krzysztofa Patera, aby RDPP formalnie zakończyła prace na priorytetami podczas konferencji 9 grudnia br.

 

W drugiej części posiedzenia omawiano zagadnienia związane z organizacją konferencji RDPP, która odbędzie się w dniu 9 grudnia br. w Warszawie, w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej ul. Czackiego 3/5.

 

do góry Ostatnia modyfikacja: 12-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: