submenu
content

Międzynarodowy Zjazd Młodzieży

27-10-2017

27 października w Senacie RP odbyła się Międzynarodowa Konferencja "Współczesna rodzina – zmiany wartości i struktur", w której udział wzięła minister Elżbieta Rafalska oraz wiceminister Elżbieta Bojanowska. Spotkanie odbyło się w ramach IV Europejskiego Warsztatu dla Młodych.

 

Organizatorem warsztatu jest: Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Confederation of Family Associations in the Carpathian Basin, Związek Dużych Rodzin “Trzy Plus” oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Warsaw Europan Youth Worksop and Conference 2017 to spotkanie młodych z całej Europy, które poświęcone było dyskusji i wymianom doświadczeń związanych z wartościami rodzinnymi oraz polityce rodzinnej i przyszłości rodziny w Europie.

 

Jak podkreśliła wiceminister Bojanowska ważną funkcję, aby przeciwdziałać negatywnej sytuacji ekonomicznej, pełni program „Rodzina 500+”.

 

„Przede wszystkim, aby przeciwdziałać negatywnej sytuacji demograficznej, został wprowadzony program „Rodzina 500+”, którego celem jest wsparcie finansowe rodzin wychowujących dzieci i który ma zachęcać rodziny do podejmowania decyzji o posiadaniu dzieci” – powiedziała wiceminister Elżbieta Bojanowska.

 

Wiceminister Bojanowska zwróciła uwagę również na problem łączenia rodzicielstwa z pracą zawodową i koniecznością rozwijania instytucji opieki nad dziećmi do lat 3.

 

„Jedną z barier posiadania dzieci jest trudność godzenia roli rodzica z praca zawodową. Dlatego ważne jest rozwijanie instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3” – mówiła wiceminister Bojanowska.

 

Zdjęcia z wydarzenia. 

do góry Ostatnia modyfikacja: 12-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: