submenu
content

Minister Rafalska spotkała się z lubuskimi pracodawcami

08-09-2017

Minister Elżbieta Rafalska spotkała się 8 września w Mironicach z przedstawicielami pracodawców z województwa lubuskiego. Spotkanie zorganizowała Lubuska Organizacja Pracodawców, a głównym tematem była sytuacja na polskim rynku pracy.

 

- Rynek pracy trzeba otworzyć na ludzi młodych. Badania wykazują, że coraz mniej osób chce wyjeżdżać za granicę w celach zarobkowych i za to chciałabym Państwu serdecznie podziękować – mówiła minister Elżbieta Rafalska.

 

Minister Rafalska omówiła sytuację na rynku pracy w skali całego kraju, a także w samym województwie lubuskim. Stopa bezrobocia rejestrowanego zarówno w Polsce, jak i w województwie lubuskim utrzymuje się na niskim poziomie 7,1 proc. Dobra sytuacja na rynku pracy sprawia, że mamy teraz do czynienia z rynkiem pracownika.

 

Wskazała także na wyzwania, jakie stoją przez pracą w przyszłości. Wśród nowych trendów jest przede wszystkim automatyzacja. Liczyć musimy się także ze zmianami w obszarze zawodów – część z nich będzie zanikać na rzecz pojawienia się nowych. Wzrośnie także znaczenie zawodów kreatywnych.

 

Podczas spotkania, wyróżniającym się pracodawcom wręczono Odznaki Honorowe za Zasługi dla  Województwa Lubuskiego i Miasta Gorzowa.  

Minister Rafalska spotkała się z lubuskimi pracodawcami Minister Rafalska spotkała się z... Minister Rafalska spotkała się z lubuskimi pracodawcami Minister Rafalska spotkała się z... Minister Rafalska spotkała się z lubuskimi pracodawcami Minister Rafalska spotkała się z...
do góry Ostatnia modyfikacja: 17-10-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: