submenu
content

Innowacje społeczne i technologiczne dla osób niepełnosprawnych

13-03-2018

Konferencja Social and Technological Innovations – A Full Participation of Persons with Disabilities w dniach 13-14 marca 2018 r. w ramach Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie.

 

W dniach 13-14 marca 2018 r. w Budapeszcie odbędzie się konferencja pn. Social and Technological Innovations – A Full Participation of Persons with Disabilities organizowana przez Ministerstwo Zasobów Ludzkich Węgier (Ministry of Human Capacities), w ramach prezydencji węgierskiej w Grupie Wyszehradzkiej.  Głównym tematem konferencji będą współczesne innowacje społeczne i technologiczne wykorzystywane w codziennym życiu osób niepełnosprawnych, a także skorelowane działania rządów  państw Grupy Wyszehradzkiej w tym zakresie.

 

W tracie sesji otwierającej konferencję Pan Krzysztof Michałkiewicz - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, przedstawi informację na temat działań Polski na rzecz wdrażania postanowień Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych.  Podczas konferencji zostanie także omówiona współpraca z  innymi państwami Grupy Wyszehradzkiej w obszarze niepełnosprawności w celu zagwarantowania praw i udziału osób niepełnosprawnych w życiu społecznym w regionie.

do góry Ostatnia modyfikacja: 18-09-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: