submenu
content

Umowa dot. elektryfikacji podpisana w Gorzowie

29-01-2018

W poniedziałek w Gorzowie Wielkopolskim podpisano umowę na wykonanie dokumentacji przedprojektowej dot. elektryfikacji linii kolejowej nr 203 między Piłą a Gorzowem. W wydarzeniu udział wzięła minister Elżbieta Rafalska.

 

Modernizacja połączenia między Bydgoszczą a Kostrzynem nad Odrą ma polepszyć komunikację pasażerską i usprawnić przewozy towarowe. Obejmuje poprawę bezpieczeństwa i komfortu pasażerów.

 

„To znakomita informacja dla mieszkańców Gorzowa, ale nie tylko, dla mieszkańców Kostrzyna, Krzyża, Piły i Bydgoszczy. Dla nas to historyczny moment. Przez całe lata czekaliśmy na tę chwilę. Przez te wszystkie lata, kiedy w Gorzowie mówiło się o konieczności elektryfikacji linii 203, to tylko się mówiło, obiecywało, deklarowało. Dzisiaj po prostu się dzieje, a mam nadzieję, że w nowej perspektywie unijnej, która za chwileczkę zacznie finansować nowy KPK (Krajowy Program Kolejowy – PAP) stanie się po prostu faktem” – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

 

Elektryfikacja linii 203 na odcinku z Piły do Kostrzyna nad Odrą jest szczególnie ważna dla Gorzowa Wielkopolskiego. To jedno z nielicznych polskich miast tej wielkości, do którego nadal mogą dojechać jedynie pociągi o napędzie spalinowym.

Umowa dot. elektryfikacji podpisana w Gorzowie Umowa dot. elektryfikacji...
do góry Ostatnia modyfikacja: 17-08-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: