submenu
content

Węgierskie odznaczenie dla minister Elżbiety Rafalskiej

04-12-2017

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska odebrała dziś Krzyż Średni Orderu Węgierskiego. Odznaczenie zostało nadane przez prezydenta Węgier Janosa Adera.

 

Krzyż Średni Orderu Węgierskiego został przyznany minister Elżbiecie Rafalskiej w dowód uznania za działalność na rzecz umacniania i rozwój relacji węgiersko-polskich w obszarze polityki rodzinnej i społecznej. Odznaczenie wręczyła dziś w ambasadzie Węgier sekretarz stanu ds. rodziny i młodzieży w Ministerstwie Zasobów Ludzkich Węgier Katalin Novak.

 

Węgierska wiceminister podkreśliła, że Polacy i Węgrzy zgadzają, że rodzina jest fundamentem społeczności.

 

„Pracujemy nad tym, żeby uczynić tę rodzinę jak najsilniejszą. Pani minister w rządzie polskim otrzymała takie właśnie zadanie, by każdego dnia pracować na rzecz rodziny i widzimy tego efekty” –powiedziała wiceminister Novak.

 

Zaznaczyła również, że Polska jest dla Węgier "świetnym sojusznikiem", minister Rafalską zaś od pierwszej chwili traktuje jako przyjaciela.

 

Minister Elżbieta Rafalska przypomniała, że to Węgry są dla Polski punktem odniesienia i narodem, który w "europejskiej polityce rodzinnej pierwszy przetarł szlaki pewnej odrębności tej polityki, polityki rodzinnej opartej o wartości, o fundament, o tożsamość".

 

Zdjęcia z wydarzenia. 

do góry Ostatnia modyfikacja: 18-09-2018
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: